Рада оновила законодавство про поводження з агрохімікатами та пестицидами

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада на засіданні в четвер ухвалила в цілому законопроєкт №4558, що регулює порядок поводження з агрохімікатами та пестицидами, а також наближає законодавство країни до санітарної та фітосанітарної сфери законодавства ЄС.

Проєкт закону підтримали 299 народних депутатів за необхідних 226 голосів, повідомив нардеп Ярослав Железняк (фракція "Голос") у телеграм-каналі у четвер.

Уточнено, що запропоновані у документі норми дозволяють наблизити законодавство України до законодавства ЄС, зокрема до деяких положень Регламенту (ЄС) №1107/2009, Регламенту 2019/1009, Регламенту 1907/2006, Директиви28.

Документ також дозволить привести у відповідність до вимог Угоди Світової організації торгівлі (СОТ) про застосування санітарних та фітосанітарних заходів як підстави для заборони застосування пестицидів та агрохімікатів.

Також він запроваджує поняття "дигестат біогазових установок" і скасовує законодавчі вимоги державної реєстрації дигестату біогазових установок як агрохімікату.

Як очікується, таке оновлення законодавства підвищить ефективність та прозорість процедури державного випробування пестицидів та агрохімікатів та розширить можливості державних органів у боротьбі з фальсифікованими пестицидами та агрохімікатами.

При цьому введені законопроєктом вимоги до пакування та маркування пестицидів та агрохімікатів націлені на те, щоб мінімізувати ймовірність помилкового сплутування цих продуктів із харчовим продуктом, напоєм, лікарським засобом чи кормом. Приведено також у відповідність до вимог законодавства Європейського Союзу вимоги до змісту етикетки для супроводження пестицидів та агрохімікатів. При цьому зазначено, що оновлене законодавство дозволить посилити боротьбу з фальсифікатом, зокрема шляхом внесення поняття фасування у вимоги для отримання ліцензії щодо виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, до яких належить виробництво пестицидів.

Згідно з документом забороняється ввезення на територію України пестицидів та агрохімікатів фізичними особами для власних потреб, що зараз є одним із каналів потрапляння контрабанди та фальсифікату на територію України.

Також законопроєкт передбачає створення електронного Державного реєстру пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який функціонуватиме на основі безоплатності та відкритого доступу на офіційній інтернет-сторінці.

Окрім іншого, документ уповноважує державних інспекторів здійснювати вилучення фальсифікованих пестицидів та агрохімікатів, що відповідає законодавству ЄС.

Як повідомлялося, у березні 2021 року аграрний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №4558, а в серпні того ж року парламент ухвалив його у першому читанні.

https://t.me/yzheleznyak/2832

administrator

Related Articles