Розпочалася підготовка проєкту "Міський електротранспорт Харкова", який заплановано реалізувати спільно з ЄІБ – міськрада

Харків. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Харківська міська рада та КП "Салтівське трамвайне депо" розпочали підготовку проєкту "Міський електротранспорт Харкова".

"Метою проєкту є модернізація трамвайного сполучення в місті шляхом закупівлі нових трамваїв, а також модернізації зношених та зруйнованих війною шляхів, систем та інфраструктури депо", – повідомляє пресслужба Харківської міськради.

Підготовчі роботи фінансуватимуть за рахунок гранту технічної допомоги у розмірі 400 тис. євро, які Харків отримає від Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF), яким керує ЄІБ.

"Це допоможе підготувати інвестиційний проєкт із закупівлі нового трамвайного парку та реконструкції зруйнованої війною трамвайної інфраструктури", – зазначають у пресслужбі.

Очікується, що після завершення технічної підготовки, щойно умови дозволять розпочати роботу, ЄІБ розгляне можливість інвестування підготовленого проєкту.

Міський голова Ігор Терехов стверджує, що це буде масштабна реконструкція та розширення трамвайної системи, які місто не проводило за останні 30 років.

"Це дуже важливо в контексті реалізації плану відновлення міста одразу після перемоги України. Харкову та нашому трамвайному депо потрібні належний досвід та навички підготовки таких інвестиційних проєктів. Ця підтримка допоможе зменшити будь-які ризики за належної та своєчасної підготовки та реалізації проєкту", – сказав Терехов.

У свою чергу, віцепрезидент ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною, зазначила, що українці мають бути готові розпочати відновлення своєї країни одразу ж після перемоги, тому необхідно вже зараз готувати плани реконструкції та грант від EPTATF – правильний крок у цьому напрямку.

"Він дозволить нам переглянути та модернізувати планування громадського транспорту в Україні та створити сучасну, ефективну, безпечнішу та екологічнішу мобільність для Харкова. Реконструкція місцевої транспортної інфраструктури за допомогою таких проектів буде пріоритетом, адже це сприятиме швидшій нормалізації життя. Ми маємо відновити кращу Україну. Водночас відновлення має відбуватися з урахуванням інтеграції країни до ЄС. Цей проєкт вкотре наголошує на зобов’язанні ЄІБ підтримувати вільну, демократичну, процвітаючу та незалежну Україну", – сказала Червінська.

administrator

Related Articles