Сенат США схвалив законопроєкт щодо ліміту держборгу

Київ. 2 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сенат США більшістю голосів ухвалив законопроєкт щодо стелі держборгу, повідомляють американські ЗМІ.

За законопроєкт, який було розроблено в результаті переговорів президента США Джо Байдена і спікера Палати представників Кевіна Маккарті, проголосували 63 сенатори, 36 виступили “проти”.

“Ухваливши цей законопроєкт, ми уникнемо дефолту. Америка може зітхнути з полегшенням”, – заявив лідер сенатської більшості, демократ Чак Шумер.

“Із самого початку нашою головною метою було уникнути дефолту. Наслідки дефолту були б катастрофічними”, – зазначив він.

Тепер документ відправиться на підпис главі Білого дому.

Президент США Джо Байден привітав ухвалення американським Сенатом законопроєкту щодо підвищення ліміту держборгу, подякувавши лідерам верхньої палати Конгресу від обох партій за швидкий розгляд.

“Разом вони вкотре продемонстрували, що Америка – це нація, яка платить за рахунками та виконує свої зобов’язання – і завжди такою буде”, – йдеться в заяві президента на сайті Білого дому.

Байден зазначив: “Ніхто не отримує на переговорах усього, чого хоче, але не помиляйтеся: ця двопартійна угода є великою перемогою для нашої економіки та американського народу”.

За його словами, “робота далека від завершення”, але угода стала “важливим кроком уперед”.

Президент заявив про готовність підписати законопроєкт у п’ятницю і “звернутися безпосередньо до американського народу”.

Ухвалення сенатом законопроєкту також привітала міністр фінансів Джанет Єллен.

“Я рада, що під керівництвом президента Байдена Конгрес ухвалив двопартійний закон щодо призупинення ліміту держборгу та запобігання першому в історії дефолту Сполучених Штатів”, – сказала очільниця Мінфіну.

Він “повністю захищає довіру і кредитоспроможність Сполучених Штатів і зберігає наше фінансове лідерство, яке має вирішальне значення для нашого економічного зростання і стабільності”, зазначила Єллен.

Про досягнення угоди щодо ліміту держборгу між Байденом і Маккарті стало відомо 28 травня.

Раніше міністерка фінансів США заявила, що ресурси її відомства будуть вичерпані до 5 червня, якщо Конгрес не підвищить ліміт держзапозичень або не призупинить його дію.

Ухвалений законопроєкт призупинить дію ліміту держборгу країни до 1 січня 2025 року.

administrator

Related Articles