Швейцарія відмовила ФРН у реекспорті в Україну боєприпасів для САУ Gepard

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Швейцарський уряд відмовився надавати Німеччині дозвіл на реекспорт в Україну боєприпасів для самохідних артилерійських установок Gepard, йдеться в пресрелізі, оприлюдненому на сайті уряду країни.

Зазначено, що міністр економіки, освіти та науки Швейцарії, федеральний радник Гі Пармелен у відповідь на лист глави оборонного відомства Німеччини Крістіни Ламбрехт, який містить запит на передачу Берліном 12 400 набоїв швейцарського виробництва для установок Gepard Україні, знову вказав на дотримання нейтралітету у відносинах Швейцарії з РФ та Україною.

"Згідно з принципом рівного ставлення в законі про нейтралітет, Швейцарія не може погодитися на запит про передачу військового майна швейцарського походження Україні доти, доки остання залучена в міжнародний збройний конфлікт. Більше того, критерії ліцензування, визначені в законі про військове майно, також виключають постачання військового майна країнам, залученим до міжнародного збройного конфлікту", – повідомляють у швейцарському уряді.

Там зазначають, що оскільки правова ситуація залишається незмінною, "схвалення передачі Німеччиною швейцарського військового майна Україні, як і раніше, неможливе".

"У своїй відповіді федеральний радник Пармелен наголосив, що Швейцарія рішуче виступає за мир і безпеку, але завжди у суворій відповідності до закону про нейтралітет і відповідно до своїх гуманітарних традицій. З огляду на це 2 листопада Федеральна рада прийняла План дій "Зимова допомога" для підтримки народу України, згідно з яким Швейцарія виділяє 100 млн швейцарських франків на додачу до своїх гуманітарних зусиль в Україні та регіоні", – підсумували у пресслужбі швейцарського уряду.

Джерело: https://www.admin.ch/gov/en/start/documentation/media-releases.msg-id-91146.html

administrator

Related Articles