США відправляють до Європи танкерами нафту зі стратегічного резерву

Нью Йорк. 12 травня. ІНТЕРФАКС – Європа, яка прагне скоротити залежність від російських енергоресурсів, уже отримала партію нафти зі стратегічного нафтового резерву (SPR) США і незабаром отримає ще дві партії, повідомляє агентство Bloomberg.

За даними агентства, два танкери з нафтою зі сховищ у Техасі та Луїзіані вже на шляху до Італії та Нідерландів. Обидва танкери були завантажені високосірчаною нафтою зі сховищ SPR за останні два тижні, зазначають джерела.

Ще одна партія техаської нафти прибула до Нідерландів близько 26 квітня, свідчать дані системи відстеження танкерів.

США та Велика Британія раніше оголосили ембарго на постачання нафти та нафтопродуктів із РФ через розв’язану нею війну в Україні, проте Європа поки що не може погодити повну заборону, оскільки проти неї виступає Угорщина. При цьому деякі європейські нафтокомпанії відмовляються купувати російську нафту і Європі доводиться шукати альтернативні джерела постачання.

Близько 1,6 млн барелів нафти із SPR було відправлено до Європи у квітні, що є рекордним обсягом, говорить аналітик із нафтового сектору Kpler Мет Сміт.

"Ймовірно, це будуть не останні партії нафти із резервів США, що експортуються до Європи, зважаючи на те, що регіон наразі у процесі узгодження заборони на імпорт російської нафти", – зазначає Сміт.

administrator

Related Articles