"Стальканат" працює у напівпотужність, переорієнтувавши постачання на внутрішній ринок через падіння попиту в Європі

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ПрАТ "Виробниче об’єднання "Стальканат" (Одеса) наразі працює на половині своїх потужностей через погіршення кон’юнктури на зовнішніх ринках та переорієнтувавши постачання переважно на внутрішній ринок.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор "Стальканату" Сергій Лавриненко, підприємство змушене відмовлятися від низки замовлень, якщо їхнє виконання пов’язане зі складнощами в умовах воєнного часу.

"Війна позначається на роботі підприємства низкою обмежень, зокрема є недостатнє постачання електроенергії та логістичні проблеми. Також нам довелося через війну скасувати інвестиційний проєкт на кілька мільйонів доларів щодо розширення виробництва. Ми придбали будівлю поряд із поточним виробництвом і планували там встановити обладнання, були домовленості із закордонними постачальниками", – констатував співрозмовник агентства.

Проте плани довелося скасувати.

За його словами, компанія також має проблеми з відшкодуванням ПДВ за експортовану продукцію.

"Нам повернули ПДВ лише за січень", – сказав топменеджер.

Як повідомлялося, загальні збори акціонерів, що відбулися 3 вересня 2021 року, прийняли рішення виділити зі складу ПрАТ "Стальканат-Сілур" і створити нову компанію – ПрАТ "Стальканат" із переданням йому згідно із затвердженим розподільчим балансом частини майна, прав та обов’язків.

Генеральний директор "Стальканат-Сілур" Сергій Лавриненко пояснював раніше агентству "Інтерфакс-Україна", що всі акції ПАТ "Стальканат" розподіляються серед усіх акціонерів ПрАТ "Стальканат-Сілур". Акціонери домовилися виділити компанію "Стальканат", до якої буде переведено одеський проммайданчик. У свою чергу, збережеться також і ПрАТ "Стальканат-Сілур", на балансі якого перебуватиме "Сілур", розташований на тимчасово непідконтрольній території (Харцизьк Донецької області).

ПрАТ "ВО "Стальканат-Сілур" (Одеса) раніше мало дві філії – в Одесі та в Харцизьку Донецької області на НКТ. Керівництво компанії 1 грудня 2016 року офіційно повідомило про зупинення філії компанії в Харцизьку – відповідне оголошення було опубліковано в газеті "Урядовий кур’єр" Пізніше керівництво ПрАТ "ВО "Стальканат-Сілур" заявило про захоплення філії компанії в Харцизьку на НКТ, направило відповідну заяву до Національної поліції.

За даними НДУ, на четвертий квартал 2021 року, у Давида Немировського (Україна) перебуває 50,0001% акцій компанії, у Антона Міхаленка – 23,7%, в Едері Лірона (обидва – Ізраїль) – 23,1%.

Статутний капітал "Стальканат-Силур" становить 26,083 млн грн.

administrator

Related Articles