Транзитна заявка "Газпрому" через Україну у вівторок знову на рівні 40,7 млн куб. м

Київ. 30 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) прийняв від “Газпрому” заявку на вівторок обсягом 40,7 млн куб. м, повідомила українська компанія. У понеділок показник був таким самим. Потужності заявлені лише за однією із двох точок входу в ГТС країни – газовимірювальною станцією “Суджа”. Коридором через ГВС “Сохранівка” заявку не прийнято.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ РИНОК

Спотова ціна газу в Європі за п’ятницю втратила 4%. Контракт із постачанням “на день вперед” на хабі TTF у Нідерландах закрився на рівні $269 за тисячу кубометрів. У понеділок торгів не було через свято.

Дедалі більше помітний розрив цін на ЗПГ в Азії порівняно з Європою. Червневий ф’ючерс на індекс JKM Platts (Japan Korea Marker, відображає спотову ринкову вартість вантажів, що поставляються до Японії, Південної Кореї, Китаю і Тайваню) торгується на рівні $330; ф’ючерс на ЗПГ, який постачають до Північно-Західної Європи (LNG North West Europe Marker), – $261.

ЗАПАСИ В ЄВРОПІ

Європа продовжує закачування газу в сховища. Поточний рівень запасів становить 68,04% – це на 18 відсоткових пунктів вище середнього показника на ті самі дати за останні п’ять років, повідомляє Gas Infrastructure Europe.

За газову добу 28 травня (вихідний день) резерви вдалося збільшити на 0,39 відсоткових пункта. Темпи закачування, як і раніше, помітно поступаються звичайним рівням за останні п’ять років. Проте, при збереженні цієї інтенсивності протягом усього літа до кінця вересня можна буде забезпечити цільовий рівень у 90% наповненості сховищ.

Європейські термінали з приймання ЗПГ у квітні працювали із середньою продуктивністю 67%, із початку травня завантаження було 63%. З приходом весняно-літнього сезону розпочалися профілактичні зупинки. Крім того, привабливість європейського ринку скорочується через зниження цін.

ЗАПАСИ У США

Стан запасів у ПСГ США набуває дедалі більшого значення, оскільки країна активно нарощує експорт. Найбільший американський завод ЗПГ Freeport LNG відновив роботу всіх трьох ліній зрідження. Це скорочує надлишок газу на місцевому ринку і підвищує пропозицію у світі.

США продовжують сезон закачування. За черговий звітний тиждень резерви газу зросли на 2,7 млрд куб. м – стандартний обсяг для цієї пори року.

Поточний рівень запасів становить 49%, що на 17 процентних пунктів перевершує середній за останні п’ять років, повідомляє Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.

administrator

Related Articles