Туреччина навряд чи схвалить заявку на вступ Швеції до НАТО до кінця 2022 року – ЗМІ

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Швеція має дуже невеликі шанси, що Анкара дасть добро на її заявку на вступ до НАТО до кінця 2022 року і навіть до загальних виборів у Туреччині в червні 2023 року, повідомляє у четвер Bloomberg із посиланням на джерела серед турецьких офіційних осіб.

"Туреччина навряд чи підпише заявку Швеції на членство в НАТО до кінця цього року, а шанси на це до виборів наступного року також невеликі (…) Швеція робить недостатньо для задоволення вимог Туреччини, а порядок денний турецького парламенту наступного року і так заповнений, заявили представники влади на умовах анонімності через конфіденційність питання", – передає агентство.

Джерела зазначають, що на тлі запланованого у четвер візиту генсека НАТО Єнса Столтенберга до Анкари Туреччина розраховує на конструктивні кроки Стокгольма.

Водночас, уточнили джерела, Анкару радує співпраця з нею Фінляндії, яка також бажає вступити до альянсу. Проте турецькі парламентарі проголосують за заявкою Фінляндії лише разом зі шведською заявкою.

Із 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували лише Туреччина та Угорщина.

Туреччина заблокувала процес вступу, вимагаючи від обох країн оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, які обвинувачуються у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.

administrator

Related Articles