У громадах Рівненщини відбулися тренінги “Інтеграція в громаді та соціальна згуртованість”

У громадах Рівненщини відбулися тренінги “Інтеграція в громаді та соціальна згуртованість”

У чотирьох громадах Рівненської області відбулися тренінги на тему «Інтеграція в громаді та соціальна згуртованість» в рамках реалізації проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України». Проект фінансується завдяки допомозі Великої Британії від уряду Великої Британії та впроваджується організацією ПАКТ і ГО Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка».

Остр Соц1-гол
Під час тренінгів в Острозькій, Сарненській, Гощанській та Шпанівській громадах – його учасники дізнались про нові методи і форми залучення максимальної кількості мешканців громади до активного життя громади. Разом із тренерками заходу Оксаною Салівончик та Тетяною Мельник вони працювали над новим алгоритмом об’єднання мешканців громади задля успішного руху вперед, реалізації заходів, спрямованих на загальний добробут.

Оксана Салівончик та Тетяна Мельник

Оксана Салівончик та Тетяна Мельник

Особливу увагу приділили питанню залучення до активного життя громади представників уразливих категорій населення, дітей з особливими потребами, переселенців. Водночас йшлося про важливість ефективного планування роботи комунальних і соціальних установ з орієнтацію на максимальне забезпечення першочерговими послугами мешканців віддалених сіл громади.

Остр Соц3
Алла Маслянчук – учасниця з Острозької громади
«Дякуємо усім учасникам за участь в тренінгу, надіємося, що кожен отримав цінну інформацію та досвід для своєї роботи в громаді. Соціальна згуртованість – це важливо і актуально, особливо зараз, коли країна потерпає від наслідків війни, разом ми сила і подолаємо усі незгоди. Кожен свідомий наш крок – це крок до перемоги!»

Соц Сарни2
Представники різних сфер, а саме освіти, правоохоронних закладів, органів місцевого самоврядування, медицини, соціального захисту, громадського сектору мали можливість проявити свою індивідуальність та талант, а разом учасниці зорганізувалися у роботі над “Місією Нездійсненна” і згенерували масу цікавих ідей для покращення та проявлення в кожній окремій громаді всіх гостей та жителів, адже найцінніший ресурс, це Люди.

Соціальна згуртованість хоч і не має універсального визначення, пов’язана з почуттям приналежності до спільноти, а також із солідарністю та взаємоповагою між її членами. Це такі взаємини між владою та громадянами, які дають змогу кожному почуватися залученим і мати рівні права, політичні та соціальні можливості.

Скуловець Сарни        Оксана Скуловець – координаторка проекту у Сарненській громаді
   «Як керівниця Сарненського Інклюзивно-ресурсного центру в нашій громаді, хочу залучити увагу мешканців до нашої діяльності, оскільки наразі ще діє стереотип, навіть серед молодих батьків, що інклюзія, інклюзивне навчання – це “вирок”, “темний відбиток в біографії дитини”, який потрібно оминути чи сховати. Насправді – це процес у формуванні здорової свідомості суспільства — включення, залучення — процес збільшення ступеня участі всіх громадян у соціумі. Він передбачає розробку і застосування таких конкретних рішень, які зможуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь в академічному і повсякденному житті. Поняття інклюзії близьке за значенням з поняттям інтеграція. При інклюзії всі зацікавлені сторони повинні брати активну участь для отримання бажаного результату. Це той процес, який ми гостро відчули всією країною і об’єдналися для захисту своєї території, життя, освіти, культури, майбутнього дітей, в якому кожен зайняв свою лінію оборони і ніхто не зайвий. Це процес, який маємо навчитися поважати на всіх рівнях і підтримувати його розвиток, бо після Перемоги нас чекає Відродження!».

Спільно учасники обговорили важливі питання і дійшли висновку, що соціальна згуртованість є однією з базових доктрин розвитку сучасного суспільства!

Гоща соц1        Соц ШП2
Оля Стецюк – координаторка проекту в Острозькій громаді
Громада, що об’єднує, місто, що об’єднує, команда, що об’єднує! Єдність – наша сила, сила учасниць проекту. Захід, що об’єднав жінок та чоловіків різних категорій, професій в єдину команду на шляху відновлення України. Сьогодні ми єднаємося, а отже переможемо! Дякуємо усім за чудову атмосферу і якісні напрацювання нашої місії, яка точно здійсненна!».

У заключній частині тренінгу учасники озвучили свої практичні ідеї та ініціативи, які в перспективі можна втілити в кожній окремій громаді.

Соц Шп3

Захід відбувся у межах проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”.

administrator

Related Articles