У Києві припинено незаконну діяльність колл-центрів, затримано причетних до міжнародного інвестиційного шахрайства

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У рамках заходів щодо боротьби з інвестиційним шахрайством у Києві проведено обшуки у колл-центрах, затримано підозрюваних, повідомляє Офіс генерального прокурора.

"Офісом генерального прокурора спільно з правоохоронцями та міжнародними партнерами 8 та 9 листопада 2022 року в Албанії, Болгарії, Грузії, Північній Македонії та Україні проведено обшуки в колл-центрах та заарештовано підозрюваних", – йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора у телеграм-каналі у четвер.

За інформацією прокуратури, Офіс генпрокурора за координації Європолу та Євроюсту бере участь у заходах щодо боротьби з масштабним інвестиційним шахрайством із сотнями тисяч потерпілих.

"Підозрювані належать до організованої міжнародної злочинної групи (OCG), причетної до інвестиційного шахрайства з використанням криптовалют. Для цього створювалися десятки колл-центрів у декількох країнах та сотні онлайн-платформ", – наголошується в повідомленні.

За інформацією прокуратури, підозрювані представлялися брокерами, які допомагають інвесторам заробити великі гроші з невеликими вкладеннями. "Вони обманювали потерпілих, завойовували їхню довіру в інтернеті та створювали колл-центри. Надалі потерпілі інвестували кошти через вебплатформи, контрольовані злочинною організацією, і втрачали великі суми грошей", – наголошують у прокуратурі.

За даними розслідування, сотні тисяч інвесторів у всьому світі постраждали від шахрайства, збитки оцінюються в EUR200 млн на рік.

Згідно з повідомленням, розслідування кібершахрайства розпочалося 2020 року, зокрема й в Україні.

"У рамках розслідування було проведено обшуки в колл-центрах та за місцями проживання фігурантів. Підозрювані, які перебували в державах Європи, затримані… проведено низку обшуків та виявлено незаконну діяльність колл-центрів на території Києва. Під час обшуків вилучено велику кількість комп’ютерної техніки – понад півтисячі ноутбуків, електронні носії інформації, камери відеоспостереження, мобільні телефони та чорнові записи", – інформують в Офісі генпрокурора.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/7263

administrator

Related Articles