У Києві вібулося відкриття центру Барнахус

У Києві вібулося відкриття центру Барнахус

11 листопада 2022 у Києві відбулось відкриття четвертого центру Барнахус в Україні. 

Центр захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (Барнахус) – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу.  

«2 роки ми відпрацьовуємо модель Барнахус в Україні і сьогодні відкриваємо двері вже до четвертого центру. Центри за моделлю Барнахус – це не про великі цифри охоплених послугами, а про нові й інноваційні моделі роботи та долі травмованих дітей», – зауважує у своєму виступі пані Галина Скіпальська, виконавча Директорка Міжнародного благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я”.  

Наразі центри за моделлю Барнахус уже працюють у Вінницькій та Тернопільській областях, а також у місті Миколаєві. На черзі – відкриття центру у Чернівецькій області. 

Діяльність центрів Барнахус передбачає:  

 • надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги і послуг дітям-потерпілим та свідкам насильства,  
 • здійснення кримінального провадження відповідно до потреб дітей, які постраждали або стали свідками, щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством, у дружньому середовищі, яке знижуватиме рівень занепокоєння, запобігатиме психологічній травматизації та сприятиме реалізації завдань кримінального провадження. 

«Барнахус – це місце, де консолідуються зусилля всіх дотичних до процесу суб’єктів в інтересах дітей, постраждалих від насильства, різного, в тому числі, в умовах війни», – пані Галина Скіпальська. 

Ключова роль центру полягає в координації паралельних кримінальних справ, пов’язаних із благополуччям дитини. Завдяки йому формується особлива правова система, що відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства. При цьому враховується принцип, що потреби дітей у таких випадках повністю відрізняються від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.   

В рамках відкриття центру у приміщенні Деснянської районної державної адміністрації відбулась пресконференція «Впровадження моделі Барнахуса у Києві» за участю організаторів, а також запрошених гостей: 

 • Марина Хонда, заступниця голови Київської міської державної адміністрації 
 • Джин Чой, керівниця програми захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні  
 • Олександр Банчук, заступник Міністра юстиції України, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх 
 • Галина Скіпальська, виконавча директорка Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» 
 • Валентина Щепоткіна, заступниця Голови Касаційного кримінального суду Верховного Суду 
 • Олександр Баранов, в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги 
 • Олександр Кравець, заступник керівника Київської міської прокуратури 
 • Ірина Зелена, директор Департаменту моніторингу дотримання прав людини МВС 
 • Василь Богдан, начальник управління ювенальної превенції Національної поліції України 
 • Анастасія Шидловська, Заступник начальника управління Головного слідчого управління НП України 
 • Антон Єфімов, керівник Деснянської окружної прокуратури міста Києва. 

Після офіційного відкриття, організатори та гості здійснили візит до нового центру Барнахус з подальшою екскурсією закладом. Представники ЗМІ не брали участь у візиті, зважаючи на конфіденційність діяльності центру. 

Центр Барнахус у Києві створено та реалізовано в рамках проєкту «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки: 

 • Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, 
 • Київської міської державної адміністрації, 
 • Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. 

Висловлюємо щиру подяку усім нашим партнерам та окремі слова вдячності за підтримку у відкритті центру Барнахус Київській міській державній адміністрації та Деснянській районній державній адміністрації.  

За детальною інформацією щодо проєкту та діяльності центру Барнахус у Києві звертайтесь до координаторки проєкту.  

Ольга Лопушанська 
olga.lopushanska@healthright.org    

administrator

Related Articles