У лікарнях сформовано 5-добовий запас пального, який продовжують нарощувати, – Ляшко

Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Наразі в українських лікарнях сформовано 5-добові запаси пального для роботи автономних дизель-генераторів, які продовжують збільшуватися, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в телемарафоні "Єдині новини" в четвер увечері.

"Ще на початку вересня було ухвалено рішення забезпечити в лікарнях як мінімум 5-денний запас пального для альтернативних джерел енергопостачання. Нині цей запас сформовано, і ми продовжуємо нарощувати потужності для того, щоб іще більше розширити можливості лікарень для роботи в автономному режимі", – сказав він.

За словами Ляшка, в кожному регіоні України сформовано оперативні штаби й від департаментів охорони здоров’я облдержадміністрацій визначено відповідальних осіб, які координують доставку пального до закладів охорони здоров’я і створення його необхідних запасів на період довготривалих відключень електроенергії.

"Оскільки електроенергія відключається в різних регіонах по-різному, це дає нам змогу здійснювати переміщення пального, щоб забезпечити найбільш критичну потребу в ньому, тобто доставляти пальне туди, де воно потрібне саме зараз", – пояснив міністр.

Ляшко поінформував, що в періоди відключення електроенергії аптеки в закладах охорони здоров’я продовжують роботу, оскільки вони підключаються до дизель-генераторів цих медзакладів.

"Ми готові до потенційних відключень електроенергії, щоб пройти цей період без кризових ситуацій", – резюмував Ляшко.

Як повідомлялося з посиланням на заступника міністра охорони здоров’я Олексія Яременка, електропостачання в українських лікарнях забезпечують понад 3 тис. електрогенераторів, для яких щодня потрібні 1 600 тонн пального.

administrator

Related Articles