У ЄС обговорюватимуть, як поповнити майже вичерпаний Європейський фонд миру

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кошти Європейського фонду миру (ЄФМ) із моменту його запуску півтора роки тому з урахуванням операцій ЄС щодо миру, військової допомоги Україні та зобов’язань ЄФМ на 2023 рік вже виплачені або розплановані на 85-86%, заявив журналістам високопоставлений чиновник Євросоюзу.

"Тому високий представник (ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель – ІФ-У) стурбований фінансовою ситуацією цього фонду. Він торкнеться цього питання наступного тижня (на засіданні Ради ЄС із закордонних справ – ІФ-У) і нагадає, що тепер ми маємо забезпечити фінансову стабільність Європейського фонду миру на довгострокову перспективу", – повідомив у п’ятницю співрозмовник представникам ЗМІ, ознайомлюючи їх на умовах анонімності з повісткою засідання Ради ЄС із закордонних справ у форматі міністрів оборони, яке відбудеться 15 листопада в Брюсселі.

"Нам не лише потрібно продовжувати підтримувати Україну, але також переглянути у бік збільшення інші зобов’язання, зокрема, в Африці та країнах близького сусідства. І ми маємо знайти кошти знову наповнити пакет Європейського фонду миру", – продовжив функціонер ЄС.

При цьому він уточнив, що на найближчу раду докладні дебати поки що не заплановані.

"На раді наступного тижня докладних дискусій не буде. Нам знадобиться більше часу, декілька додаткових тижнів. Це складне питання, яке потребує поглиблених консультацій, які розпочнуться після Ради ЄС із закордонних справ між послами держав-членів у Комітеті з політики та безпеки, потім відбудуться у Комітеті постійних представників. Ми маємо намір повернутися до цього питання в грудні на наступній раді на рівні міністрів оборони, а також потенційно воно може бути розглянуто на грудневій Європейській раді перед Різдвом", – сказав співрозмовник.

За його словами, на майбутньому засіданні ради 15 листопада Боррель лише "відзначить важливість та невідкладність пошуку рішення".

administrator

Related Articles