УДП запускає "Дунайський зерновий шлях" із прискореною перевалкою в порту Констанци

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українське дунайське пароплавство (УДП) запускає проєкт "Дунайський зерновий шлях" через зрив зернової ініціативи Росією, повідомив генеральний директор УДП Дмитро Москаленко на своїй сторінці у фейсбуці.

"Ще влітку ми передбачали, що Росія може в будь-який момент спробувати зірвати зернову ініціативу. Тому наполегливо та системно розвивали наш проєкт "Дунайський зерновий шлях", – пояснив Москаленко.

За його словами, УДП інвестувало у створення власної перевалки зернових і домовилося з румунськими партнерами – групою компаній TTS – про швидшу та ефективнішу схему перевалки в порту Констанци.

Серед переваг нового зернового проєкту на першому етапі Москаленко відзначив скорочення середнього часу обороту каравану приблизно на 30% завдяки швидшому процесу навантаження та розвантаження. У результаті власникам вантажу не доведеться зазнавати фінансових втрат через тривале очікування в черзі біля термінала.

Крім того, генеральний директор УДП прогнозує, що в майбутньому баржевий караван зможе здійснювати до двох рейсів на місяць завдяки оснащенню суден системами онлайн-контролю, відеоспостереження та збільшенню кількості судноводіїв в екіпажі.

Москаленко також повідомив, що на другому етапі проєкту передбачається будівництво нових барж для збільшення можливостей "тоннажу" та модернізації тяги – капітальний ремонт самохідного флоту із заміною двигунів.

Як повідомлялося з посиланням на дані Мінінфраструктури України, лише за три місяці реалізації зернової ініціативи з українських морпортів 422 судна експортували близько 10 млн тонн агропродукції. Цей обсяг міг би бути на 30-40% більшим, якби Росія не блокувала проведення інспекцій у Босфорі.

Удень 31 жовтня прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що без участі РФ вивезення українського зерна навряд чи буде реалізовано. Водночас він зазначив, що відтепер "зернова угода" набуває "ризикованого та негарантованого характеру".

Росія 29 жовтня призупинила свою участь у зерновій ініціативі в односторонньому порядку.

Джерело: https://www.facebook.com/101650835955311/photos/a.102113342575727/140079175445810/?type=3&av=100044365447720&eav=AfY7oNui8MGPv5XGjWcfn91YYiIL76Up0U6G-dA9NDQ-ylcvLBLeevs7k0ppvtYc1Fw&source=57&paipv=0

administrator

Related Articles