Україна і Данія підпишуть меморандум про розширення партнерства у сфері вітрогенерації

Київ. 10 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Меморандум про розширення партнерства в галузі вітряної енергетики домовилися підписати міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр клімату та енергетики Королівства Данія Ларс Огор під час онлайн-зустрічі.

“Сторони відзначили ефективність двосторонньої співпраці у рамках українсько-данського енергетичного партнерства, а також домовились підписати меморандум щодо розширення партнерства за напрямком вітрової генерації”, – повідомило Міненерго в п’ятницю.

Галущенко подякував Данії за допомогу енергетичному сектору України у вигляді гуманітарного вантажу з обладнанням загальною вагою понад 5,7 тонни та внеску до Фонду підтримки енергетичного сектору України в розмірі EUR538 тис.

“Нам потрібні інвестиції та доступне фінансування в проєкти чистої енергетики: виробництво вітрової та сонячної енергії, водню, сховищ електроенергії та біомаси. Данія має величезний експертний потенціал у сфері розподіленої генерації відновлюваної енергії”, – зазначив глава Міненерго.

За його словами, допомога Данії в проведенні оцінки потужностей вітрової генерації в Україні, а також підтримка розвитку законодавчої бази морської вітрової генерації можуть стати вагомим внеском у відновлення країни.

У свою чергу Огор заявив, що Данія й надалі підтримуватиме Україну та її народ у боротьбі з російським агресором, а також допомагатиме з відновленням і децентралізацією енергетичного сектору.

Джерело: https://t.me/energyofukraine/236

administrator

Related Articles