Україна обговорила зі США шляхи вирішення паливної кризи

Київ. 16 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков обговорив із тимчасовим повіреним у справах США Крістіною Квін та представниками посольства США в Україні шляхи вирішення паливної кризи, спричиненої обстрілами Росією енергетичної й транспортної інфраструктури, повідомляється у фейсбуці українського міністерства.

Кубраков наголосив на тому, що Мінінфраструктури України вже домовилося з Польщею про бездозвільний рух перевізників пального, а також у співпраці зі США готове надалі працювати над підвищенням ефективності роботи автомобільних та залізничних пунктів пропуску на західних кордонах України.

"Наше головне завдання – підтримка та розвиток спільних логістичних проєктів, залучення коштів на відновлення українських міст та об’єктів інфраструктури. Сполучені Штати Америки – надійний друг України у боротьбі за вільне майбутнє", – заявив Кубраков.

Він також подякував США за системну підтримку України у питаннях озброєння, фінансової допомоги, підтримці санкційної роботи.

Крім того, сторони обговорили питання щодо розвитку нових шляхів експорту зерна на зовнішні ринки, де відсутність української аграрної продукції вже створює продовольчу кризу.

"У цьому контексті особливу увагу було приділено деблокаді портів в Одеському регіоні та залученню ООН до системного вирішення цієї проблеми", – наголошується у повідомленні Мінінфраструктури України.

Також сторони обговорили питання санкційної політики щодо Росії, зокрема шляхи її посилення та закриття всіх лазівок для їх уникнення.

На завершення зустрічі Кубраков запросив Квін і дипломатів у поїздку регіонами, які зазнали значних втрат унаслідок військової агресії Росії.

Як повідомлялося, Держслужба з питань безпеки на транспорті ("Укртрансбезпека") скасувала кількісне обмеження на видачу дозволів на автоперевезення Республіки Польща за квотою 2022 року.

Раніше Польща дозволила перевізникам пального виконувати перевезення без дозволів за умови завчасної реєстрації за формою (латинськими літерами).

Польща також погодилася задіяти у страхуванні іноземного транспорту для ввезення пального на територію України державну корпорацію страхування експортних кредитів, яка запропонує додаткові інструменти перестрахування ризиків для допомоги українським імпортерам нафтопродуктів.

Джерело: https://cutt.ly/gHcPWh6

administrator

Related Articles