Україна оголосила конкурс із відбору чотирьох незалежних членів НР "Нафтогазу"

Київ. 8 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство економіки України оголосило конкурс із відбору чотирьох незалежних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України".

Згідно з оприлюдненим у четвер оголошенням на сайті міністерства, документи від кандидатів приймаються до 18:00 26 грудня 2022 року.

Мінекономіки планує сформувати НР з людей, до сумарного досвіду яких має входити:

– досвід на посаді невиконавчого директора в міжнародній публічній компанії;

– досвід на керівних посадах у провідних міжнародних і регіональних нафтогазових компаніях;

– кар’єрні досягнення на різних і складних проєктах у різних локаціях, зокрема в країнах, що розвиваються;

– досвід взаємодії з представниками уряду та регуляторами у галузі енергетики; розуміння нормативно-правових актів ЄС, що впливають на галузь, включно з особливостями контролю державної допомоги;

– знання європейського енергоринку, тенденцій і перспектив розвитку відновлюваних джерел енергії;

– наявність досвіду і мережі контактів у міжнародній інвестиційній спільноті, знання джерел фінансування на ринках капіталу і досвід залучення боргового і капітального фінансування на міжнародних ринках.

Також кожен член НР за підсумками відбору повинен мати професійну компетенцію принаймні в одній із чотирьох сфер: бізнес-стратегія і розвиток; антикризове управління; юридичний супровід, взаємодія з урядом і регуляторні питання: фінанси й аудит.

Мінекономіки також запровадило низку обмежень до кандидатів у частині їхньої роботи, співпраці й управління в "Нафтогазі" або афілійованих із ним юридичних осіб у попередні роки.

Незалежні члени ради НАК отримуватимуть грошову компенсацію, що відповідає міжнародним стандартам. Крім того, буде надано страхування D&O, і всі витрати від імені компанії буде відшкодовано.

Як повідомлялося, голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов під час організованої ЄБРР дискусії зі стабілізації та відновлення України повідомив, що розраховує на формування наглядової ради компанії наприкінці січня 2023 року.

Минулий склад НР "Нафтогазу" пішов у відставку у вересні 2021 року.

Мінекономіки оголосило конкурс із відбору чотирьох незалежних членів НР "Нафтогазу" в жовтні 2021 року, а затвердження нового складу очікувалося в лютому 2022 року, але через початок повномасштабного російського вторгнення конкурс було зупинено.

У період відсутності НР частина його функцій виконує Кабінет Міністрів у рамках зборів акціонерів, затверджуючи необхідні рішення.

Джерело: https://bit.ly/3PaKorz

administrator

Related Articles