Україна подякувала країнам-членам ООН, які підтримали резолюцію щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні в результаті російської агресії

Київ. 13 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна подякувала країнам-членам ООН, які в четвер, 12 травня, підтримали резолюцію щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок результаті російської агресії.

"Україна висловлює вдячність країнам-членам ООН, особливо членам Ради ООН з прав людини, котрі підтримали цей документ. Він є важливим для забезпечення відповідальності винних у вчинені серйозних порушень прав людини та воєнних злочинів у ході російської агресії проти нашої держави", – йдеться в заяві на сайті МЗС у четвер.

Раніше повідомлялося, що Рада ООН з прав людини схвалила ініційовану Україною резолюцію "Погіршення ситуації з правами людини в Україні в результаті російської агресії". Резолюцію "Погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії" підтримали 33 країни, утрималися – 12, "проти" проголосували КНР та Еритрея.

Резолюція наголошує на твердій прихильності суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вимагає від Російської Федерації негайно припинити воєнні дії на території нашої держави.

Документом передбачається проведення Комісією з розслідування щодо України спеціального розслідування порушень та злочинів внаслідок російської окупації на нині звільнених територіях Київської, Чернігівської, Сумської та Харківської областей та підготовка Верховним комісаром ООН з прав людини доповіді про критичну гуманітарну ситуацію та серйозні порушення прав людини у м.Маріуполь.

Рада ООН з прав людини закликає Російську Федерацію надати представникам міжнародних правозахисних та гуманітарних інституцій, включаючи спеціалізовані установи ООН, безперешкодний, своєчасний, негайний та необмежений доступ до осіб, які були перевезені з постраждалих районів України та утримуються на території Російської Федерації або територіях, які контролюються чи окуповані Росією, а також надати причетним сторонам вичерпний перелік таких осіб.

Джерело: https://mfa.gov.ua/news/komentar-mzs-ukrayini-shchodo-shvalennya-radoyu-oon-z-prav-lyudini-rezolyuciyi-shchodo-pogirshennya-situaciyi-z-pravami-lyudini-ukrayini- vnaslidok-rosijskoyi-agresiyi?fbclid=IwAR3M6xVtJqv1Sb7iAJ1vECrQlUEonfN3M25_h_Dll0B-_Y8oLqHDa-cDGdQ

administrator

Related Articles