Україна виступає за створення Організації країн-експортерів зернових – глава Мінагрополітики

Київ. 14 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Обговорити створення впливової організації основних країн-постачальників зернових у світі, що реагує на сучасні виклики і загрози продовольчій безпеці, зокрема з боку РФ, запропонував міністр агрополітики України Микола Сольський на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7 в Штутгарті 13 травня.

Як йдеться в повідомленні Мінагрополітики в суботу, серед завдань цієї організації Україна бачить, зокрема, встановлення граничних обсягів експорту зернових культур для стабілізації цін і прогнозованості ринку, розробку механізму для направлення надмірних залишків с/г продукції на потреби "зеленого" сектора економіки.

Крім того ця організація могла б застосовувати спільні обмежувальні заходи щодо недружніх дій імпортерів продовольства, особливо в разі загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки.

Ще одним принципом, що впроваджується організацією, має стати, на думку України, зберігання залишків зерна, законтрактованих третіми країнами, значною мірою в країнах-виробниках.

Сольський також закликав колег максимально сприяти зняттю блокади на експорт агропродукції з України.

"Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії і 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку і неминуче спричинить світову продовольчу кризу і зростання інфляції", – зазначив міністр.

administrator

Related Articles