"Укрзалізниця" за 7 міс. заощадила електроенергію в обсязі, достатньому для живлення 9 тис. квартир щодня протягом півроку

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ "Укрзалізниця" працює в енергоефективному режимі з квітня, заощадивши 17,2 млн кВт-год електроенергії.

"Заходи енергоефективності проводились у кожному підрозділі компанії, на кожному підприємстві. Результат – за період з квітня економія електроенергії на експлуатаційні потреби (без урахування тяги поїздів) становила 17,2 млн кВт-год, це на 7,9% менше за нормативи. Це обсяг , якого достатньо, щоби півроку живити електрикою понад 9 тис. квартир", – повідомив в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" член правління "УЗ" Володимир Крот.

За його словами, економити енергію компанія почала ще навесні, після того, як російські військові обстрілювали підстанції під час паливної кризи, щоб збільшити використання дизельного пального.

Крот також зазначив, що у жовтні, коли енергосистемі України було завдано значних руйнувань, "Укрзалізниця" також відгукнулася на заклик влади щодо зменшення енергоспоживання.

"З 8 до 11 ранку та з 17 до 22 вечора ми робимо все можливе, щоб не навантажувати мережу. На сьогодні ми мінімізували відправку вантажних поїздів. В електропоїздах працюють спеціальні графіки електроопалення, які відключаються в пікові години і зменшуються при завантаженості поїзда менше 50%", – зазначив він.

У пікові години на "УЗ" також зменшується кількість зовнішнього освітлення станцій, заборонено використання обладнання потужністю понад 10 кВт (компресорні установки, верстати, парогенератори тощо).

Інтерв’ю із членом правління АТ "Укрзалізниця" Володимиром Кротом буде опубліковано на сайті агентства.

administrator

Related Articles