ВАКС заарештував із правом внесення застави обвинувачену у справі про заволодіння коштами Південноукраїнської АЕС у 2012 році

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 2,013 млн грн застави одній з обвинувачених у справі про заволодіння коштами Південноукраїнської АЕС, яка майже п’ять років переховувалася від слідства, повідомляє у п’ятницю пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"У березні-грудні 2012 року посадові особи ВП "Южно-Українська АЕС" ДП НАЕК "Енергоатом" за попередньою змовою зі службовими особами ПАТ "СКБ "Електрощит", Корпорації "Харківський електрощитовий завод-Елетекс-С", ТОВ "Арстрейд" та ПрАТ "Уніс-Центр" забезпечили перемогу ТОВ "Арстрейд" у відкритих торгах із закупівлі загальноблочного щита постійного струму за заздалегідь узгодженою завищеною ціною. Після чого, залучивши до протиправної діяльності фірму-посередника з ознаками фіктивності, шляхом здійснення безтоварних фінансово-господарських операцій вивели у тіньовий обіг та заволоділи державними коштами в сумі 27,9 млн грн, що становили різницю між дійсною вартістю обладнання та вартістю його реалізації на адресу Южно-Української АЕС", – йдеться в повідомленні.

На сьогодні встановлено причетність до реалізації злочинної схеми 17 осіб: стосовно 12 із них справу з вересня 2019 року слухають у ВАКС, стосовно ще п’яти осіб до суду скеровано обвинувальні акти з угодами про визнання винуватості.

Крім того, зазначену особу підозрюють і у справі про заволодіння грошовими коштами ДП "НАЕК "Енергоатом" у сумі понад 12,3 млн грн під час здійснення ВП "Южно-Українська АЕС" закупівлі промислових кондиціонерів.

У разі внесення застави на неї буде покладено обов’язки прибувати за кожним викликом до суду, не відлучатися з м. Києва без дозволу суду, повідомляти суду про зміну свого місця проживання, утримуватись від спілкування з іншими обвинуваченими та свідками, допитаними на досудовому розслідуванні, здати на зберігання до відповідних органів Державної міграційної служби України паспорт громадянина України для виїзду за кордон, носити електронний засіб контролю.

administrator

Related Articles