ВР ухвалила новий закон про поштовий зв'язок та дозволила використовувати електронні поштові марки

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада проголосувала за зміни до проєкту закону про поштовий зв’язок, привівши законодавство України у відповідність до норм законодавства ЄС у сфері надання послуг поштового зв’язку, а саме положень Директиви 97/67/ЄС.

За ухвалення законопроєкту №4353 у другому читанні та в цілому проголосували 263 народні депутати за необхідних 226 голосів.

Законом визначено перелік універсальних послуг, граничну вартість яких встановлює держава, а саме: прості листи до 50 грамів, рекомендовані (реєстровані) листи до 50 грамів, картки та марки.

Закон пропонує встановити фіксовану кількість універсальних послуг, які надаватиме призначений оператор поштового зв’язку в Україні. Водночас призначений поштовий оператор не отримуватиме компенсації за надання універсальних поштових послуг, однак буде зобов’язаний надавати їх на всій території країни.

Також закон закріплює місця міжнародного поштового обміну (ММПО) лише за членами Всесвітньої поштового союзу. Такий захід зумовлений боротьбою з контрабандою, яка стає можливою через різні рівні відповідальності між експрес- та поштовими операторами.

Крім цього, документ дає змогу використовувати електронні марки та легалізує використання поштоматів "Укрпоштою".

"Закон дозволяє позбутися всієї радянської спадщини. Вводить електронну марку (художні залишаються, бо я знаю, ви їх цінуєте), поштомати, кур’єрські послуги і т. п., а також дозволяє виконати зобов’язання України по Асоціації з ЄС. Це майже найліберальніший закон у Європі, і, на відміну від переважної більшості європейських операторів, "Укрпошта" не буде отримувати ні гривні субсидій з бюджету", – прокоментував ухвалення закону гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський.

administrator

Related Articles