ВР визначила види дисциплінарних проступків для судових експертів

Київ. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада визначила види дисциплінарних проступків для судових експертів.

Ухвалення відповідного законопроєкту "Про внесення змін до закону України "Про судову експертизу" щодо вдосконалення організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності" (№7735) загалом підтримали 274 народні депутати на пленарному засіданні в четвер, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Закон визначив, що до дисциплінарних проступків слід зараховувати, зокрема, доручення провести експертизу іншій особі з порушенням порядку, порушення без поважних причин вимог про терміни проведення експертизи, порядку зберігання та поводження з об’єктами дослідження, матеріалами справи, що може призвести до їх втрати або пошкодження, а також застосування руйнівних методів дослідження та порушення вимог щодо оформлення висновку експерта.

Вчинення дисциплінарного проступку передбачає застосування до судового експерта таких стягнень, як попередження, тимчасове зупинення або припинення права на проведення експертизи за відповідними спеціальностями.

Порядок розгляду питань щодо дисциплінарної відповідальності судового експерта визначатимуть профільні міністерства та держоргани в межах повноважень.

Джерело: https://t.me/yzheleznyak/2832

administrator

Related Articles