Видобуток газу на Шах-Денізі у 2023 р. досягне 26 млрд куб. м – BP

Баку. 1 червня. ІНТЕРФАКС-АЗЕРБАЙДЖАН – Видобуток газу з родовища Шах-Деніз у 2023 році сягне 26 млрд кубометрів, повідомив регіональний президент BP в Азербайджані, Грузії та Туреччині Гері Джонс на Бакинському енергетичному форумі в четвер.

“Наразі з Шах-Денізу щодоби видобувається 73 млн кубометрів газу, і поступово триває зростання видобутку. Цього року плануємо довести виробництво газу на родовищі до максимально стабільного рівня – 26 млрд кубометрів, що зробить додатковий внесок у безпеку енергопостачання та диверсифікацію регіональних і європейських ринків”, – сказав Джонс.

Як повідомлялося раніше, 2022 року на Шах-Денізі було видобуто 25,2 млрд кубометрів газу. Таким чином, зростання виробництва в поточному році передбачається на рівні 3,2%.

Джонс додав, що BP здійснює пошук нових джерел газу. За його словами, з цією метою на початку цього року компанія почала буріння нової розвідувальної свердловини на Шах-Денізі для “виявлення набагато більших обсягів газу під уже розроблюваними продуктивними пластами”. Крім цього, завершується буріння свердловини для оцінки запасів у пластах глибокого залягання на блоці родовищ Азері-Чираг-Гюнешлі.

Контракт на розробку Шах-Деніза було підписано в Баку 4 червня 1996 року. За інформацією компанії “BP-Азербайджан”, пайова участь сторін у контракті наразі має такий вигляд: BP (оператор, 29,99%), ЛУКОЙЛ (19,99%), TPAO (19%), NICO (10%) і ЗАТ Cenub Qaz Dehlizi (21,02%).

Видобуток газу на Шах-Денізі розпочався в грудні 2006 року. Наразі видобуток здійснюється з платформи Alpha в рамках Стадії-1 і з платформи Bravo в рамках Стадії-2 освоєння цього родовища.

administrator

Related Articles