Як розірвати контракт зі ЗСУ у зв’язку з потребою у вихованні хворої дитини

Юристка ГО “Центр розвитку місцевих громад” надала юридичну допомогу мешканцю міста Слов’янська Донецької області, який звернувся з питанням щодо розірвання контракту зі ЗСУ.

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою мешканець міста Слов’янська Антон К. більше року проходить військову службу за контрактом в Збройних Силах України. Дружина Антона – пані Катерина 2 місяці тому народила дитину, пологи пройшли з ускладненнями, як для матері, так і для дитини, донька народилась з важкою формою дитячого церебрального параліча, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, групу інвалідності дитині ще не встановлено. Дружина клієнта після важких пологів перенесла кілька операцій (відмова нирок), в результаті яких – їй видалили нирки,  потребує постійного стороннього нагляду, інвалідність в процесі оформлення.

Клієнту роз’яснено, що відповідно до абз. г пп.3 п.5 ст. 26. (Звільнення з військової служби) Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу» – контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби на підставах:

3) з моменту оголошення мобілізації – протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану – до оголошення демобілізації:

г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):

  • у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, рідкісні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
  • у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

Посилаючись на вказані норми законодавства, Антон К. подав до керівництва військової частини, у якій проходив службу, рапорт про звільнення з військової служби разом з підтверджуючими документами зі закладів охорони здоров’я. Як висновок – резолюція на рапорті – «Звільнення з лав ЗСУ погоджено». 

Проєкт впроваджується  ГО “Центр розвитку місцевих громад” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

administrator

Related Articles