Як відшкодувати втрачене житло через військову агресію з боку росії

До юриста ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” звернулася мешканка м. Мерефа Харківській області Світлана з питанням як відшкодувати втрачене житло у м. Мерефа під час обстрілів з боку рф у травні місяці 2022 року.

Пані Світлана втратила своє житло у березні 2022 року при артобстріли з боку рф із Белгородской області. Дім, в якому вона зі своєю родиною мешкала ще з дитинства наразі непридатний для проживання, тому що боєкомплект ворожої техніки влучив в саму середину дому.

Юрист ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини”  пояснив що відшкодування за зруйноване війною житло не буде швидким, але подати заявку на компенсацію можна вже зараз. 

Куди звертатися, якщо ваше житло зруйноване або постраждало? Уряд визначив три способи повідомити про втрачене житло. Ви можете зробити це особисто в нотаріуса чи в Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП). Або дистанційно через додаток “Дія”.

Для цього потрібно? У “Дії” оформити заявку найпростіше. Якщо у вас ще немає додатка, завантажте його, авторизуйтесь та виконайте прості дії: виберіть в меню внизу “Послуги”, “Пошкоджене майно” та “Почати”. Якщо дані про ваше житло є в електронному реєстрі, вони завантажуються автоматично, якщо ні, доведеться вручну ввести тип, площу та адресу помешкання.

Після цього потрібно буде обрати, в якому стані ваше майно – наприклад, є ушкодження, але не критичні, або житло непридатне до експлуатації чи знищене повністю. Треба зазначити, чи належить ваше майно до об’єктів культурної спадщини та скільки людей там проживало. Крім того, треба вказати дату та характер пошкоджень, а також додати фото й відео, якщо у вас вони є та наостанок вкажіть свої контактні дані.

Аналогічну заяву з усіма персональними даними можна подати особисто в ЦНАПі або в нотаріуса. Треба мати при собі документи, які посвідчують особу та права на зруйновану нерухомість. Після цього потрібно буде чекати інформацію про початок процедури оцінки та компенсації майна.

Юрист ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини додав, що наразі точні терміни невідомі, процедура оцінки збитків лише почалася. Першими компенсацію за втрачене житло будуть отримувати багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю I та II груп, а також учасники бойових дій.

Таким чином Світлана виконала всі рекомендації юриста, поліція зафіксувала факт і далі сусіди, які залишились з непридатним житлом по рекомендації Світлани зробили такі ж дії та зараз очікують на вирішення цього питання на свою користь. 

 

Проєкт впроваджується  ГО “Інститут демократичного розвитку Харківщини” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

administrator

Related Articles