Євро дешевшає до долара США, незважаючи на рішення ЄЦБ підняти ключові ставки на 75 б.п.

Нью Йорк. 27 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Курс долара вдень у четвер зміцнюється до основних світових валют, зокрема євро, незважаючи на рішення Європейського центрального банку підняти ключові ставки.

Пара євро/долар до 15:25 кв торгується на рівні $1,0009 проти $1,0086 на закриття сесії у середу, євро втрачає близько 0,76%.

ЄЦБ вкотре підняв ключові відсоткові ставки на 75 базисних пунктів для боротьби з високою інфляцією, йдеться у офіційній заяві регулятора за підсумками жовтневого засідання. Рішення не стало несподіванкою для більшості аналітиків та економістів.

Тепер розмір базової процентної ставки за кредитами становить 2%, ставки за депозитами – 1,5% та ставки за маржинальними кредитами – 2,25%.

У повідомленні ЄЦБ також наголошується, що регулятор продовжить посилення грошово-кредитної політики.

Фунт торгується на позначці $1,1564 порівняно з $1,1628 на закриття попередньої сесії.

Курс долара до єни зріс на 0,28% і становив 146,79 єни порівняно зі 146,39 єни напередодні. Раніше цього місяця єна падала до мінімуму з 1990 року.

Учасники ринку очікують підсумків засідання Банку Японії, які будуть підбиті в п’ятницю. Японський ЦБ, швидше за все, не змінюватиме основних параметрів своєї грошово-кредитної політики, вважають економісти.

Курс так званого офшорного юаня (торги яким проводяться в Гонконгу) знижується майже на 1%, до 7,2555 юаня за $1 порівняно з 7,1875 за $1 напередодні.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара США щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), зростає приблизно на 0,49%, ширший WSJ – додає 0,6%.

ВВП США у третьому кварталі виріс на 2,6% порівняно з другим кварталом, показали попередні дані міністерства торгівлі США.

Темпи зростання перевищили середній прогноз аналітиків, представлений Trading Economics, у розмірі 2,4%. У попередньому кварталі економіка Штатів скоротилася на 0,6%.

administrator

Related Articles