Європарламент схвалив законопроєкт про збільшення виробництва боєприпасів

Брюссель. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський парламент (ЄП) проголосував у четвер на своїй пленарній сесії в Брюсселі на підтримку законопроєкту про збільшення виробництва боєприпасів і ракет в ЄС.

Проєкт нового регламенту ЄС затверджено 446 голосами євродепутатів. Проти нього проголосували 67 парламентаріїв, і 112 утрималися, повідомила пресслужба ЄП.

Як наголошується в комюніке, закон “спрямований на прискорення поставок боєприпасів і ракет Україні та на підтримку поповнення арсеналів держав-членів”. Йдеться про нарощування за союзного фінансування в 500 млн євро виробничих потужностей ЄС “для вирішення поточної нестачі оборонної продукції, зокрема боєприпасів класу “земля-земля” та артилерійських снарядів, ракет та їхніх компонентів”.

Ефективність цього регламенту передбачається оцінити до середини 2024 року “з урахуванням розвитку контексту безпеки”. “За результатами може бути розглянуто питання про продовження цих заходів і виділення додаткового бюджету”, – йдеться в документі.

Повідомляється, що тепер Європарламент готовий до переговорів із другим законодавцем Євросоюзу – Радою ЄС, і депутати сподіваються досягти угоди якомога швидше. Після цього в липні відбудеться остаточне голосування щодо цього закону.

administrator

Related Articles