Юрист допомогла подолати фінансову кризу після смерті чоловіка через військові дії

До юриста ГО “Запорізький правозахисний центр” звернулася внутрішньо переміщена особа Катерина, яка наразі мешкає в м. Запоріжжя. Вона звернулася з питанням, як отримати допомогу на поховання свого чоловіка пенсіонера, який помер після евакуації із м. Харків у м. Запоріжжя. 

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою Катерина, яка є пенсіонеркою, переїхала в м. Запоріжжя після того як у Харкові зруйнували житло, в якому вона мешкала разом зі своїм чоловіком Олексієм, який помер через пошкодження після обстрілу з боку рф, через такі життєві складнощі Катерина залишились без коштів. 

Юрист ГО “Запорізький правозахисний центр”  пояснив, що допомога на поховання пенсіонера, відповідно до статті 53 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на час смерті.

Також треба додати, що допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави. Для отримання допомоги на поховання пенсіонера потрібно звернутися до будь-якого з органів Пенсійного фонду України незалежно від того, перебував він у трудових відносинах на час настання смерті чи ні. Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає такі документи:

1. Документ, що посвідчує особу заявника;
2. Заяву про виплату допомоги на поховання;
3. Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується. Також, у разі оформлення допомоги на поховання у зв’язку із смертю пенсіонера, одночасно може проводитися виплата недоотриманої померлим пенсії за останній місяць, у разі її неотримання.

Завдяки допомозі юриста пані Катерина зібрала необхідні документи на поховання від держави та при наступній зустрічі юрист допоміг оформити документи на додаткові виплати від держави для переселенців. Також юрист допоміг зв’язатись із релігійними організаціями, які надають допомогу людям, що опинились в скрутному становищі.

 

Проєкт впроваджується  ГО “Запорізький правозахисний центр” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

administrator

Related Articles