Юристи допомогли запобігти порушенню житлових прав переселенки з Запорізької області

Юристи допомогли запобігти порушенню житлових прав переселенки з Запорізької області

Юлія, переселенка з Запорізької обл., зараз перебуває у Тернополі. Юлія звернулася до нашого юриста Юрія Феленка з наступним питанням: її з дочкою в гуртожитку підселяють до другої сім’ї (2 особи) в кімнату площею 16 м кв. (тобто 4 особи на такій площі).

 Тобто, були порушено санітарні норми проживання в сімейному гуртожитку та законодавство України.

 Після наданої юридичної консультації та розмови з адміністрацією гуртожитку, Юлія залишилась сама з донькою в своїй кімнаті без підселення.

 Трохи законодавчих роз’яснень!

 Питання реалізації мешканцями гуртожитків права на житло регулюється:

– Конституцією України (ст. 33, с. 47, ст. 48)

– Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків».

– Цивільним кодексом України,

– Кодексом Цивільного захисту України

– ЗУ “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”,

– ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”

– ЗУ “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”

– ЗУ “ Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”

та іншими українськими та міжнародними законодавчими актами.

312145198_5498830110154064_5860449385079828405_n (1)

Згідно з частиною 3 «Про затвердження Примірного положення про користування гуртожитками» (затвердженого Кабінетом Міністром України від 20 червня 2018 р. № 498) жила площа в гуртожитках надається:

– у вигляді окремого жилого приміщення для відособленого користування однієї особи чи сім’ї;

– у вигляді ліжко-місця для проживання одиноких осіб, які не перебувають між собою в сімейних відносинах.

Розмір жилої площі, що надається в гуртожитку, не може бути менше ніж 6 кв. метрів на одну особу.

Взяття (зняття) внутрішньо переміщених осіб на облік громадян, які потребують житло для тимчасового проживання, а також деякі заходи з формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495 «Про затвердження Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб».

Відповідно до ст. 9 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, ВПО має право на:

  • створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання;
  • оплату вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місцях компактного поселення ВПО за відповідними тарифами;
  • забезпечення органами влади можливості безоплатного тимчасового проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; для багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено;
  • сприяння у поверненні на попереднє місце проживання

А тепер трохи статистики!

У межах програми “Прихисток” більш як 32,7 млн грн виділено з резервного фонду державного бюджету на компенсацію витрат за липень власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб. Також часткову компенсацію витрат на загальну суму понад 81,5 млн грн буде проведено коштом міжнародних, благодійних організацій та громадських об’єднань. Відповідне розпорядження прийняв Кабінет Міністрів України під час засідання 10 вересня.

Нагадуємо!

Графік роботи пункту надання правової допомоги та інформаційної підтримки внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у Тернопільській області:

– Години прийому: 10:00 – 14:00
– Дні прийому: понеділок – п’ятниця
– Телефон: 066 30 22 771

Особисту консультацію можна отримати за адресою: м. Тернопіль, вул. Тарнавського 7А (понеділок), вул. Текстильна 28, оф. 1 (вівторок-п’ятниця).

Також в рамках діяльності Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги працює єдина інформаційна “гаряча лінія” з питань, пов’язаних з правовими проблемами внутрішньо переміщених осіб та документуванням воєнних злочинів. Спеціалісти “гарячої лінії” доступні для консультацій кожного робочого дня з 10:00 до 17:00 за телефоном: 0 800 30 15 16*

Віримо в Перемогу України!

Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.

*дзвінки в межах України безкоштовні зі стаціонарних телефонів та мобільних будь-яких операторів

administrator

Related Articles