Закон про медіа має відповідати європейським стандартам, захищати ЗМІ та свободу слова – заява "Євросолідарності"

Київ. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники влади намагаються спотворити закон про медіа, проштовхуючи туди неприйнятні з точки зору Європейського Союзу правила, що ставить під загрозу інтеграцію України з ЄС, йдеться у заяві партії "Європейська солідарність", оприлюдненій на її сайті у понеділок.

"Ухвалення закону має бути відкладено до кінця року для доопрацювання всіма фракціями і узгодження тексту з Європейською директивою. Такий важливий євроінтеграційний закон має відповідати європейським стандартам, захищати ЗМІ і свободу слова, і бути підтриманим конституційною більшістю народних депутатів", – наголошується в заяві.

У "Євросолідарності" зазначають, що ухвалення сучасного закону про медіа – одна із семи вимог Європейської комісії до України як кандидата у члени Євросоюзу.

"Наприкінці минулого тижня на міжфракційній нараді в присутності європейських дипломатів… майже консенсусом були погоджені поправки, які наблизили проєкт до європейських стандартів та вимог директиви про аудіовізуальні медіа-послуги. Проте, протягом вихідних в процес втрутилася позапарламентська сила, яка зруйнувала всі конструктивні домовленості. Комітет виносить на друге читання версію закону, яка створює серйозні загрози демократії в країні", – наголошується у заяві.

"Треба розуміти ті обмеження свободи слова, які продиктовані необхідністю протидії російській агресії в інформаційній сфері. Але не можна погоджуватися з тим, щоби закон, розрахований на стратегічну перспективу, і в мирний період, вже після нашої перемоги регулював медіа за законами воєнного часу. А саме за таку версію нам пропонують голосувати завтра", – зазначили у "Євросолідарності".

У партії вимагають негайно зняти всі обмеження на мовлення телеканалів "Прямий", "П’ятий канал" та "Еспресо", а також відмовитися від узаконення всеукраїнського державного каналу на базі парламентського каналу "Рада".

Також у політсилі називають неприйнятною норму законопроєкту про те, що українські онлайн-медіа можуть бути оперативно заблоковані рішенням Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, що "призведе до обмеження прав онлайн-медіа та використання інструменту блокування для цензурування українського інтернет-простору". У "Євросолідарності" вимагають ліквідувати відомий численними корупційними скандалами Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК).

Також серед вимог політсили – звільнення Нестора Шуфрича з посади керівника парламентського комітету зі свободи слова, а також усунення заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка від впливу на медіа та закон про медіа.

"Важливість реформи медіа не викликає сумнівів. Євросоюз неоднозначно дав зрозуміти, що ми не зможемо зберегти статус кандидата в члени ЄС, якщо не приведемо власне законодавство про медіа у відповідність до європейських правил", – резюмували в "Євросолідарності".

administrator

Related Articles