"Запоріжсталь" за 10 міс. знизила випуск прокату на 57%

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Запорізький металургійний комбінат "Запоріжсталь" у січні-жовтні поточного року знизив випуск прокату на 57% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 1 млн 172,2 тис. тонн із 2 млн 725,4 тис. тонн.

Згідно з інформацією підприємства, виплавка сталі за цей період знизилася на 58,5% – до 1 млн 334,8 тонн із 3 млн 216,2 тис. тонн, чавуну – на 52,3%, до 1 млн 723,8 тис. тонн з 3 млн 613,4 тис. тонн.

У жовтні поточного року меткомбінат виготовив 157 тис. тонн чавуну, 121,8 тис. тонн сталі, відвантажено 101,3 тис. тонн прокату.

"Зниження рівня виробництва порівняно з аналогічним періодом минулого року пов’язане з дефіцитом сировини та логістичними проблемами, спричиненими повномасштабними військовими діями на території України. Крім того, через масовані ракетні атаки на об’єкти енергетичної інфраструктури і, як наслідок, дефіциту потужності в енергосистемі комбінат знизив виробництво, таким чином скоротивши споживання покупної електроенергії", – пояснюється у пресрелізі.

При цьому нагадується, що через загострення воєнних дій у регіоні з початку березня група "Метінвест" перевела частину обладнання "Запоріжсталі" в режим гарячої консервації. Наприкінці березня комбінат частково відновив роботу цеху холодного прокатування для виробництва та відвантаження холоднокатаних рулонів європейському споживачеві. Через місяць після вимушеної зупинки він вивів з консервації обладнання і частково відновив виробництво. З квітня 2022 року "Запоріжсталь" працює у середньому на 50% своєї потужності.

Як повідомлялося, "Запоріжсталь" у 2021 році зберегла випуск прокату на рівні 2020 року – 3,204 млн тонн, скоротила виплавку сталі на 0,1% – до 3 млн 778,25 тис. тонн і наростила чавуну – на 0,1%, до 4 млн. 473,5 тис. тонн.

"Запоріжсталь" – одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого має широкий попит у споживачів як на внутрішньому ринку, так і в багатьох країнах світу. Спеціалізація комбінату – високоякісний сталевий г/к рулон, г/к лист, холоднокатаний лист, х/к рулон із вуглецевих та низьколегованих сталей, а також сталева стрічка, чорна жерсть, гнутий профіль.

Основними споживачами продукції є виробники зварювальних труб, підприємства автомобільного, транспортного, сільськогосподарського машинобудування, виробники виробів побутової техніки.

"Запоріжсталь" перебуває в процесі інтеграції до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ПрАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) та група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".

administrator

Related Articles