Зерновий коридор припинив роботу через безпідставну відмову російської сторони – Мінвідновлення

(додано текст 4-5 і 9 абз.)

Київ. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот для участі в ініціативі, повідомила пресслужба Мінвідновлення.

“Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ”, – повідомило відомство.

За інформацією Мінвідновлення, протягом 30 і 31 травня РФ без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт “Чорноморськ”, тоді як інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

Як повідомили у відомстві, у територіальних водах Туреччини очікує на інспекцію черга з 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства. “Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад три місяці. Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу”, – зазначили в міністерстві.

Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту “Південний”, є грубим порушенням умов “зернової ініціативи”, підписаної, зокрема, і країною-агресором, зазначили в Мінвідновлення.

Українська делегація надіслала листа до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу у складі трьох інспекційних команд і дев’яти інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори перебувають у СКЦ і готові негайно розпочати роботу в разі відновлення реєстрації суден.

Українська сторона висловила сподівання, що партнери з ініціативи “знайдуть рішення і припинять цей шантаж Росією всього світу”.

“Адже значення “зернової ініціативи” вже доведено світовим продовольчим ринком, і світ не повинен мовчати”, – написали члени української делегації у зверненні.

Як повідомлялося, за 10 місяців роботи “зернової ініціативи” було експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв. “Сім місяців тривають саботаж і гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ, внаслідок чого світ недоотримав щонайменше 20 млн тонн продовольства”, – резюмувало відомство.

administrator

Related Articles