Аналіз діяльності "Довженко-Центру" вказує на стабільну збитковість навіть за умови держфінансування – Держкіно

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне агентство з питань кіно заявляє, що результати перевірки державного підприємства "Національний центр Олександра Довженка" свідчать про стабільну збитковість установи навіть за умови державного фінансування.

"Цей факт свідчить про неефективне прийняття управлінських рішень та неналежне виконання посадових обов’язків керівника", – повідомила пресслужба Держкіно.

Зазначається, що згідно з проведеним аналізом адміністративні витрати Центру "у десятки разів перевищують чистий дохід підприємства, що вказує на відсутність основної діяльності підприємства як такої".

У зв’язку з чим, для покращення ефективності діяльності "Довженко-Центру" у Держкіно рекомендують переглянути систему внутрішнього контролю для недопущення та запобігання порушенням, недолікам у роботі;

Також рекомендовано: розробити заходи щодо зміцнення фінансово-економічного стану Центру, зокрема привести у відповідність до вимог чинного законодавства бухгалтерський облік та фінансову звітність; удосконалити ведення бухгалтерського обліку щодо аналітичного обліку доходів від основної діяльності за видами (групами) товарів, робіт, послуг, що надалі дозволить аналізувати надходження з різних напрямів та ефективно прогнозувати доходи та витрати.

При цьому необхідно обстежити будівлі Центру щодо встановлення реального фактичного стану із залученням відповідних фахівців; звернутися до компетентних органів щодо встановлення фактичного стану приміщень та розміру фактичної балансової вартості приміщень з урахуванням їхнього технічного стану та законності проведення попередніх оцінок приміщень.

Серед іншого, у Держкіно наполягають на необхідності притягнути до відповідальності осіб за неналежне виконання своїх службових обов’язків, що призвело до виявлених під час перевірки порушень та недоліків.

Як повідомлялося, раніше "Довженко-Центр" заявив, що рішення Держкіно про його ліквідацію буде великим репутаційним ударом міжнародному іміджу України. Водночас Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що виступає проти "нехтування та ліквідації кіноспадщини", а також зазначило, що інформація про ліквідацію є несподіваною для нього.

Пізніше Держкіно заявило, що згідно з його наказом не передбачається ліквідація Центру, а лише його реорганізація, а після реорганізації "Довженка-Центр" продовжуватиме функціонувати як культурний та музейний центр.

Українська Кіноакадемія закликала Держкіно відкликати наказ про реорганізацію "Довженко-Центру" та провести консультації щодо діяльності підприємства.

Парламентський комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики 26 серпня звернувся до Держкіно та Кабінету Міністрів із проханням скасувати рішення про реорганізацію "Довженко Центру".

Глава Держкіно 2 листопада призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов’язків генерального директора "Довженка-Центру". Крім того, було оголошено, що для експертної оцінки колекцій "Довженко-Центру" буде створено міжвідомчу комісію.

Після цього колектив "Довженка-Центру" висловив незгоду з діями Держкіно та заявив, що не визнає процедури призначення нового керівника, а пізніше не допустив в.о. генерального директора до виконання обов’язків.

10 листопада у "Довженко-Центрі" заявили, що в їхній будівлі проводяться слідчі дії. Зокрема, проводився обшук, правоохоронці шукали документи, пов’язані із забудовником, який зводить житловий комплекс біля "Довженко-Центру", також СБУ вилучила печатку установи. 11 листопада правоохоронці знову приходили до "Довженко-Центру".

administrator

Related Articles