Байден і Сі Цзіньпін обговорили КНДР і Тайвань

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент США Джо Байден під час зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у понеділок на Балі обговорили ключові регіональні та світові проблеми, зокрема торкнулися теми КНДР, позиції Вашингтона щодо Тайваню, економічних питань, ідеться в заяві Білого дому.

"Президент США Байден висловив занепокоєння стосовно провокаційної поведінки КНДР. Він зазначив, що всі члени міжнародної спільноти зацікавлені в тому, щоб спонукати КНДР до відповідальної поведінки. Він вказав на непохитну прихильність Сполучених Штатів захисту союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні", – йдеться в заяві.

Також у ній зазначається, що Байден заявив про те, що позиція Вашингтона щодо тайванського питання не змінилася, і що "США виступають проти будь-яких односторонніх змін статус-кво будь-якої зі сторін". Також Байден запевнив, що Вашингтон не змінював політику "єдиного Китаю".

"Світ зацікавлений у підтримці стабільності в Тайванській протоці", – наводяться в заяві слова президента США. Водночас Байден заявив, що США виступають проти "агресивних дій Китаю стосовно Тайваню". Крім того, Байден висловив занепокоєння через "неринкову" економічну практику Китаю.

У заяві зазначається, що Байден наголосив: Сполучені Штати та Китай повинні працювати разом для вирішення транснаціональних проблем, таких як зміна клімату, глобальна макроекономічна стабільність, безпека у сфері охорони здоров’я, глобальна продовольча безпека.

На Балі в понеділок відбулася зустріч Байдена та Сі Цзіньпіна, це перша їхня зустріч як лідерів двох держав. Раніше Сі Цзіньпін зустрічався з Байденом, коли той обіймав посаду віцепрезидента США.

Байден заявив, що холодної війни з Китаєм цілком можна уникнути.

"Я точно впевнений у тому, що немає потреби в новій холодній війні", – заявив Байден, відповідаючи на запитання, чи можна уникнути холодної війни з Китаєм.

Він також зазначив, що не бачить "ознак, що найближчим часом Китай вторгнеться на Тайвань", знову наголосивши, що США продовжують дотримуватися так званої політики єдиного Китаю.

Байден повідомив, що домовився з головою КНР Сі Цзіньпіном про те, що представники США і КНР зустрінуться для подальшого опрацювання тих проблем, про які говорили лідери країн під час особистої зустрічі.

"Я думаю, ми добре розуміємо один одного", – сказав Байден, говорячи про контакти з Сі Цзіньпіном. Президент США додав, що "під час спілкування з усіма, особливо – з лідером КНР, я говорю те, що думаю, і думаю, що говорю". Він зазначив, що і Сі Цзіньпін на переговорах теж був із ним відвертий.

administrator

Related Articles