ЄС розширив санкційний список осіб та організацій за порушення прав людини в Ірані

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рада ЄС із закордонних справ оголосила, що на своєму засіданні в понеділок у Брюсселі запровадила додаткові санкції щодо Ірану, додавши 29 фізичних і три юридичні особи до списку винних, за її оцінкою, у серйозних порушеннях прав людини.

"ЄС рішуче засуджує неприйнятне жорстоке придушення протестів. Ми підтримуємо іранський народ і його право на мирний протест та вільне висловлення своїх вимог і поглядів. Сьогодні ми запроваджуємо додаткові санкції щодо винних у придушенні протестів в Ірані", – заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель.

В оприлюдненому в Брюсселі коментарі до цієї постанови ради зазначено, що це рішення ухвалено у зв’язку з причетністю осіб, що підпадають під нові європейські санкції, до смерті затриманої поліцією моралі молодої іранки Махси Аміні та їхньою роллю в насильницькій реакції влади на протестні демонстрації в Ірані.

У комюніке Ради ЄС зазначено, що серед додатково внесених до санкційного списку є чотири члени загону, який самовільно заарештував Аміні, провінційні керівники сил правопорядку Ірану та Корпусу вартових ісламської революції (КСІР), а також командувач сухопутних військ іранської армії бригадний генерал Кіюмарс Гейдарі "за їхню роль у жорстокому придушенні протестів".

Крім того, ЄС включив до списку голову іранської кіберполіції Вахіда Мохаммада Насера Маджида та міністра внутрішніх справ Ахмада Вахіді. Під санкції потрапила також іранська державна телекомпанія Press TV "за знімання і трансляцію зізнань ув’язнених, убитих під примусом".

Запроваджені обмежувальні заходи включають заборону на поїздки до ЄС та замороження банківських активів. Громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати кошти перерахованим фізичним та юридичним особам. Режим санкцій, окрім цього, включає заборону на експорт до Ірану обладнання, яке може бути використане для внутрішніх репресій та моніторингу телекомунікацій.

Список тих, на кого поширюються обмежувальні заходи ЄС у контексті чинного режиму санкцій у зв’язку з порушеннями прав людини в Ірані, наразі включає 126 фізичних та 11 юридичних осіб, повідомили в Брюсселі.

administrator

Related Articles