Білозерці вчетверте долучилися до ініціативи Meet and Code

Білозерці вчетверте долучилися до ініціативи Meet and Code

У жовтні в межах ініціативи Meet and Code на Білозерщині відбулося три події для популяризації новітніх технологій серед дітей та молоді. “Приймаючою” стороною вже традиційно стала громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку”, яка долучається до ініціативи вже вчетверте.

“Ми довго думали чи починати. Чи актуальне програмування для Білозерщини, яка в окупації? Частина наших постійних учасників переховуються у підвалах, ховаються від вибухів, страждають від відключення електроенергії та інтернету. 

Але зрозуміли, що особливо зараз важливо підтримати молодь в їх мріях та прагненнях розвиватись. Ми навіть допрацювали та розширили програму, щоб було цікаво не лише учнівській молоді, а й дорослим, які втратили роботу, вимушені були переїхати чи шукають новий напрямок професійного зростання.” – розповідає Оксана Маханько, координаторка цьогорічної ініціативи.

Цього року було проведено три онлайн події, які доповнювали одна одну та мали на меті надихнути ІТ-професією.

Перший вебінар «Як стати програмістом?» розпочався з тестування від профорієнтаторки Корміленко Інни, яка допомогла учасникам зробити ревізію своїх сильних сторін, вмінь та навичок. Велика частина заходу була направлена на мотивацію учасників. Цим зайнялись Михайло Пустовіт, лідер ІТ команди у Wix та Олег Мельничук, Core Developer у стартапі Subsocial. Вони поділилися своїм шляхом до ІТ, а вже учасники самі зробили висновки, чи він був легким. 

“Програміст – це той, хто вміє передавати вимоги людини комп’ютерові. Тож не забувайте між вивченням математики і точних наук приділити увагу своїм SOFT SKILLS. Це супер важливо навіть для ІТ-шника,” – порадив Олег Мельничук.

Підприємиця у галузі освіти та засновниця  стартапу зі швидкочитання SmartReade Юлія Семенюк розповіла, як ІТ-спеціалісти допомогають їй в реалізації освітнього бізнесу та про можливості залучення інвестицій на свої проєкти, отримання грантових коштів. Для цього, крім іншого, треба вміти презентувати свій продукт і себе. Також Юлія змотивувала молодь на вивчення математики та читання книг для успішного розвитку.

Відеозапис онлайн події можна переглянути тут. 

Через тиждень близько 20 майбутніх ІТ-ішників зібрались на майстер-клас з мови програмування Python. На початку заходу спікер Ростислав Маханько, уродженець с.Надеждівка Білозерської громади та Mobile Engineer у Wix.com, розповів про основні поняття, відомі кожному розробникові, про історію мови Python, необхідні інструменти, які треба встановити на комп’ютер, щоб писати та запускати код. А потім під керівництвом досвідченого ментора учасники освоїли такі теми як введення та виведення даних, змінні та їх типи, математичні операції та обчислення виразів, рядки та символи, списки та методи. Отримані знання стали міцним фундаментом для подальшого навчання та кар’єри

Відеозапис майстер-класу доступний за посиланням. 

29 жовтня відбувся третій захід ініціативи – воркшоп “Від уроків інформатики до Senior Developer”. Олександр Василенко, вчитель Білозерського ліцею, розповів про свій прогресивний підхід до навчання, готовність чути запити учнів та слідкувати за тенденціями ІТ-світу. Він зазначив ефективність використання наочних матеріалів, таких як конструктори Arduino та LEGO Education WeDo 2.0. Зараз вчителі інформатики мають більше свободи при плануванні уроків, тому Олександр у свою навчальну програму додав теми з WEB та графічного дизайну.

Кульмінацією цьогорічних зустрічей став виступ засновника школи ІТ “BANDA” Григорія Грудія. Учасники запам’ятали та взяли собі на замітку історію про те, як він заробив завдяки програмуванню свої перші 200$ у 15 років. Григорій рекомендує фокусувати увагу на цілях, щоб скласти чітку маршрутну карту для досягнення запланованого. Він вважає мотивацію важливішою, ніж академічна освіта чи природна схильність при освоєнні нової професії. Спікер порадив подумати, що саме цікавить учасників у програмуванні, який ритм життя хочуть мати, які сильні сторони вже мають, і вже на основі цього обирати сферу та напрям розвитку. А потім докладати всіх зусиль, шліфувати майстерність, навчатись та практикувати.

Купу практичних лайфхаків про те, як треба вчитися, ви знайдете у відео.

Всі заходи пройшли цікаво, весело і динамічно. Вже настав час підбивати підсумки, розсилати подарунки активним учасникам та збирати відгуки. 

“Я вперше на Meet and Code. Вирішила взяти участь тому, що саме цим я б хотіла займатися у майбутньому. Було дуже цікаво, багато нової інформації про те, що потрібно, щоб стати айтішником, і до того як вже почати програмувати, кожний спікер був по своєму цікавий. Дякую за таку можливість отримати  досвід і познайомитися з іншими людьми, котрі теж зацікавлені в цій темі! “ – Анастасія, 15 років.

“Я вже третій раз на Meet and Code. Захотів спробувати програмувати. Цього разу сподобалося проходити квест та програмувати на мові Python. Чекаю наступного разу щось ще цікавіше та нових призів!” – Родіон, 14 років.

“Я вперше взяла участь у заходах Meet and Code, але слідкувала попередні роки за цією ініціативою в Білозерці. Тому у своєму пошуці – який шлях обрати – вирішила дізнатися про ІТ школи, можливості навчання та які особисті навички потрібні. Була на всіх трьох заходах цього року. Всі вони були змістовними, а головне склалися в логічну лінію. Останній захід був крутим в тому, що спікер чітко сказав обирайте напрям і розвивайтесь в ньому. Залишилось визначитись, чи я до цього готова)” – Людмила, 35 років. 

зображення_viber_2022-11-03_21-26-20-074

(Скрін-шот  з вебінару «Як стати програмістом?» наданий організаторами)

“Є важлива деталь цього річного проєкту. Коли наша команда робила розсилку учасникам з минулих заходів з запрошенням долучитись, то отримали приємну відмову у зв’язку з початком навчання програмістом на мовах С++, Python, Java Script у Відні. Не думаємо, що це наша особиста заслуга, але впевнені, що і ми дали поштовх для реалізації цієї мрії. Також наш білозерський хлопець став абсолютним чемпіоном всіх наших заходів, успішно відповів на хитрі питання квізу, написав достойну програму та пройшов додатковий швидкий курс з програмування. Ян точно прославить Білозерщину на весь світ та стане почесним спікером в наступних “сезонах” Meet and Code.” – підбиває підсумки Оксана Маханько. 

(Сертифікат виданий ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” за участь в ініціативі Meet and Code 2022)

зображення_viber_2022-11-03_21-26-13-652

Україна цього року на 43 місці, серед всіх країн, які беруть участь у ініціативі Meet and Code, бо провели лише 98 подій. Але все одно і цим варто пишатися, якщо врахувати, що навіть під час активних бойових дій українці думають про саморозвиток, намагаються долучити молодь до ІТ-світу, шукають можливість працювати та заробляти. 

Заходи відбулися в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH.

 

administrator

Related Articles