Важливий крок до належного врядування та відновлення Вознесенської ТГ

Саме це зробила Вознесенська міська рада, прийнявши рішення № 2 від 1 листопада 2022 р  «Про затвердження структури та загальної чисельності виконавчих органів ради на 2023 рік».

Радою враховані пропозиції робочої групи міського голови з  відновлення, що сформовані за результатами відповідного громадського аудиту ефективності, які провели громадські префекти з ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» ( ФРММ).

Так прокоментувала рішення ради експертка ФРММ, методистка громадського аудиту, член робочої групи Тетяна Золотухіна:

 «Вітаємо Вознесенську громаду з важливим кроком до належного врядування!

Підвищено відкритість і прозорість та приведена структура виконавчих органів Вознесенської міської ради до викликів прифронтової Миколаївщини. А саме.

1. Підсилено житлово-комунальний блок виконкому Вознесенської міської ради. Так  з 01.01.2023 штатна чисельність збільшена з 17 до 23 осіб;

2. Без збільшення загальної чисельності місцевих посадовців та не посадовців покращується керованість та скорочується навантаження на місцевий бюджет. Так з першого січня 2023р Служба у справах дітей тепер підпорядковується виконкому, залишаючись суб’єктом публічного права, більш не є головним розпорядником бюджетних коштів.

3. Управління освіти відкрило свій загальний штат. 19 осіб. До цього “чорною скринею” було чисельність , що не є місцевими посадовцями  ОМС, та забезпечують бухгалтерське та господарче обслуговування мережі освітніх закладів ДНЗ та ЗЗСО.

На жаль викликом для місцевого самоврядування є заплановане у держбюджеті скорочення на 2023р державної підтримки реалізації відповідних делегованих повноважень в галузі освіти. Це стосується освітньої субвенції  на програми «Нова українська школа», «Спроможна школа для кращих результатів», «Забезпечення пожежної безпеки в закладах загальної середньої освіти» та інше.

І це в умовах реформування освітньої галузі ВМР згідно ЗУ «Про повну загальносередню освіту» та в умовах обмеженості !

Нагадуємо, що:

Вознеснська громада разом з  Фондом розвитку м. Миколаєва працює над розробкою Плану відновлення Територіальної громади міста Вознесенська.

Відповідна робоча група створена розпорядження вознесенського міського голови від 15.06.22 №75 р. На липневому засіданні  http://frgn.mk.ua/?p=13221 погоджена відповідна методика  та заплановано заходи аудиту та навчального/коуч супроводу подальших спільних дій з молодими лідерами об’єднаної громади.

У літку 2022року  експерти Фонду провели громадський аудит  ефективності управління та сформували рекомендації та пропозиції щодо підвищення ефективності роботи виконавчих органів.

Згідно його рекомендацій робоча група на своєму вересневому засіданні рекомендувала міській раді їх врахувати при модернізації структури її виконавчих органів.

Прес – служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Методичний супровід діяльності робочої групи відбувається в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», який реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії» та за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

 

administrator

Related Articles