Бюджет Міноборони Молдови буде збільшено на 50% – міністр

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – На 50% буде збільшено бюджет Міністерства оборони Молдови в 2023 році, написав у четвер увечері в соціальних мережах глава відомства Анатолій Носатий, коментуючи проєкт закону про бюджет, який в середу був схвалений урядом і переданий на затвердження парламенту.

"Бюджет відомства в 2023 р. становитиме 1,697 млрд леїв (близько 85 млн євро), що на 50% більше, ніж у 2022 р." – повідомив Носатий.

Водночас він зазначив, що оборонний бюджет Молдови становитиме лише 0,55% від ВВП країни, залишаючись найменшим в Європі щодо ВВП.

"Усім бюджетникам, зокрема військовослужбовцям, буде підвищена щомісячна зарплата на 1300 леїв (близько 65 євро). Таким чином, для солдатів і сержантів надбавка становитиме близько 16-20% від зарплати, а для офіцерського корпусу – близько 10-15%", – написав міністр.

Носатий вважає, що "такий рівень фінансування Міністерства оборони дасть змогу зробити привабливою службу за контрактом, а самому відомству ефективно провести реформування національної армії".

Цьогооічі США і низка країн Євросоюзу почали надавати допомогу в оснащенні збройних сил Молдови, а Європейський Фонд миру виділив на це 40 млн євро.

administrator

Related Articles