США готують новий пакет військової допомоги Україні – агентство

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – США підготували для України додаткову військову допомогу розміром $275 млн, яка включає велику кількість боєприпасів і високотехнологічних систем, повідомило агентство Associated Press (AP).

За даними джерел, до нинішнього пакета входять 80 тис. снарядів для гаубиць і боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS, засоби протидії безпілотним літальним апаратам, засоби протиповітряної оборони, а також військові автомобілі HUMVEE, інше військове обладнання.

Офіційне повідомлення про новий пакет допомоги, як очікується, буде опубліковано у п’ятницю, пише агентство.

Воно звертає увагу, що ця партія озброєнь за сумою поступається попереднім. Це, як пояснюється в повідомленні, пов’язано з тим, що військові чиновники й експерти прогнозують зниження рівня бойових дій у зимовий період.

АР нагадує, що з урахуванням нового пакета допомоги США від початку Росією збройної агресії в Україні виділили Києву зброї та іншого обладнання на суму понад $19,3 млрд.

Раніше повідомлялося, що профільні комітети Палати представників і Сенату США домовилися щодо проєкту оборонного бюджету країни на 2023 фінансовий рік на суму $847,3 млрд.

Документ передбачає "розширити та модифікувати ініціативу допомоги Україні у сфері безпеки". У 2023 році на ці цілі планується виділити додатково $800 млн.

administrator

Related Articles