Держенерготрейдер "ЕКУ" створив першу державну балансувальну групу з "Енергоатомом"

Київ. 8 листопада. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Державний енерготрейдер АТ "Енергетична компанія України" створив першу державну балансувальну групу учасників ринку електроенергії, до якої долучився виробник електроенергії НАЕК "Енергоатом".

"Створення першої державної балансувальної групи – це важливий крок до посилення конкурентоспроможності держави на ринку електроенергії. Приєднання до неї "Енергоатому" насамперед забезпечить державну генкомпанію новим ефективним інструментом оптимізації небалансів та забезпечення стабільної роботи", – прокоментував генеральний директор "ЕКУ" Віталій Бутенко, слова якого наводяться у релізі компанії у вівторок.

Він також зазначив, що найбільшу користь матимуть державні промислові споживачі, для яких в умовах війни питання небалансів постає дуже гостро.

"Ми також готові працювати з приватними промисловими споживачами та допомагати їм, оскільки проблеми небалансів непокоять усіх", – зазначив Бутенко.

У компанії уточнили, що балансувальна група – це об’єднання учасників ринку електроенергії для зменшення втрат через відхилення від законтрактованих графіків виробництва та споживання електроенергії внаслідок різноманітних виробничих, погодних, фінансових та інших форс-мажорних факторів, до яких тепер додалися і наслідки обстрілів енергетичної інфраструктури. Раніше цей інструмент використовували лише приватні компанії.

Як повідомлялося, АТ "ЕКУ", 100% акцій якого належать державі, а повноваження з управління ними здійснює Мінекономіки, 17 серпня вперше вийшло на експорт е/е за румунським і словацьким напрямками, з 1 жовтня почало експортувати е/е до Польщі. Із забороною експорту е/е з 11 жовтня через обстріл Росією енергосистеми компанія почала тестувати імпорт електроенергії, здійснивши пробне постачання 1 МВт зі Словаччини.

АТ "ЕКУ" – багатопрофільне енергопостачальне підприємство, що здійснює операції з купівлі, продажу, постачання та ринкової оптимізації споживання енергоресурсів для комерційних клієнтів.

administrator

Related Articles