В Одесі викрили підпільну друкарню, яка виробляла підроблені документи для виїзду чоловіків призовного віку з України

Київ. 8 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Працівники Національної поліції викрили в Одесі підпільну друкарню, де виробляли фальсифіковані довідки та посвідчення з висновками про непридатність потенційних призовників до проходження військової служби за станом здоров’я.

Як повідомляє пресслужба головного управління Нацполіції Одеської області, ці документи могли використовуватись для перетину державного кордону України.

Наголошується, що пошук потенційних клієнтів, рекламу "послуг", обговорення розрахунків зловмисники з метою конспірації здійснювали в спеціально створеному телеграм-каналі.

"Вартість одного пакета документів становила 65 тис. грн. До нього входили підроблені посвідчення військовозобов’язаного, довідка військово-лікарської комісії та довідка центру комплектування та соціальної підтримки", – повідомив керівник департаменту міграційної поліції Юрій Пархоменко.

За його словами, кошти за "послуги" переказували на банківські картки, оформлені на підставних осіб, яких також залучали до надсилання документів. Заробіток зловмисників в окремі дні становив понад 130 тис. грн.

Зазначено, що під час слідчо-оперативних заходів правоохоронці встановили місцезнаходження підпільної друкарні та фотостудії, де виготовлення підроблених документів було поставлено на конвеєр.

"Забезпечував її роботу 27-річний місцевий житель, який мав відповідні навички цифрової обробки документів та їх підготовки", – йдеться в повідомленні.

У ньому уточнюється, що під час обшуку слідчі та оперативники вилучили оргтехніку з відповідним програмним забезпеченням, обладнання для адміністрування телеграм-каналу та принтери для високоякісного друку.

Крім того, вилучено значну кількість цифрових файлів виготовлених довідок, 66 готових пакетів фальсифікованих документів. Також правоохоронці вилучили печатки та штампи центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій, дата-штампи щодо перетину кордону та запису розрахунків від клієнтів.

Повідомляється, що керівника підпільної друкарні затримано в порядку ст. 208 КПК України, йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

"За рішенням суду наступні кілька місяців чоловік перебуватиме під домашнім арештом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення терміном до семи років. Тривають подальші слідчі дії, спрямовані на встановлення можливих його спільників та притягнення їх до кримінальної відповідальності", – підсумували правоохоронці.

administrator

Related Articles