Діяльність ArcelorMittal у Казахстані потребує комплексної перевірки – Токаєв

Астана. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Обсяг вкладень концерну ArcelorMittal у підтримку технічного стану його казахстанських підприємств може бути недостатнім, слід здійснити комплексну перевірку, можливо, із залученням міжнародних експертів, сказав президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

"Незважаючи на неодноразові попередження та приписи державних органів, ситуація не стає кращою. У зв’язку з цим доведеться вжити невідкладних жорстких заходів, про що я попереджав у нещодавньому виступі в Караганді. Потрібно здійснити комплексну перевірку підприємства, зокрема у відповідність вимогам безпеки праці та всім екологічним нормам", – повідомив Токаєв на зустрічі з громадськістю Мангістауської області у понеділок.

Як повідомлялося, в ніч на четвер у шахті ім.Леніна АТ "АрселорМіттал Теміртау" під час буріння газодренажних свердловин стався викид газу і вибух, що спричинив загибель п’яти гірників. Ще четверо отруїлися метаном, їх госпіталізували.

Токаєв у понеділок наголосив, що аварії на підприємстві "АрселорМіттал Теміртау" "набули частого, можна сказати, системного характеру".

"Це вже друга трагедія з летальним результатом цього року. З 2006 року на металургійному комбінаті сталося понад 20 аварій, які забрали життя понад ста наших громадян", – сказав він.

"Важливо визначити, чи достатні інвестиції власника на підтримку технічного стану комбінату та його модернізацію. Можливо, до цієї роботи слід залучити міжнародну компанію, яка надасть об’єктивної оцінки стану справ на заводі. Необхідно зробити все, щоб такі трагедії не повторилися", – сказав Токаєв.

У зв’язку із вибухом на шахті поліція проводить розслідування за статтею "Порушення правил безпеки під час гірничих або будівельних робіт" Кримінального кодексу республіки. МНС Казахстану виявило в "АрселорМіттал Теміртау" безліч порушень у сфері промбезпеки.

АТ "АрселорМіттал Теміртау" входить до складу міжнародного сталеливарного концерну ArcelorMittal. Компанія володіє в Казахстані 15 вугільними шахтами та залізорудними копальнями.

administrator

Related Articles