Долар прискорив падіння до основних валют, фунт сягнув максимуму з серпня

Нью Йорк. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар прискорив падіння до євро на торгах у п’ятницю і також перейшов до зниження щодо єни, продовжуючи опускатися на даних про значне послаблення інфляції в США.

Як стало відомо у четвер, споживчі ціни (індекс CPI) у США у жовтні зросли на 7,7% щодо того ж місяця минулого року після зростання на 8,2% у вересні. Таким чином, інфляція сповільнилася до мінімуму з січня і виявилася значно нижчою за прогнози ринку.

Дані можуть вплинути на політику Федеральної резервної системи (ФРС) США, яка агресивними темпами підвищує процентні ставки у спробах обмежити інфляцію.

На користь уповільнення подальших підйомів ставок висловився голова Федерального резервного банку (ФРБ) Філадельфії Патрік Харкер.

Індекс, розрахований ICE, що показує динаміку долара США до шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), падає на 1,1%. Напередодні індикатор звалився на 2%. Доларовий індекс перебуває на мінімальному рівні із серпня.

Пара євро/долар до 14:48 кск торгується на рівні $1,0299 проти $1,0209 на закриття сесії у четвер, євро зміцнюється на 0,9%.

Курс долара до єни впав на 0,9% і становить 139,70 єни порівняно зі 140,97 єни на кінець минулої сесії.

Фунт стерлінгів прискорив зростання до долара США в п’ятницю, піднявшись вище за $1,17 вперше з серпня.

Економіка Великої Британії у третьому кварталі знизилася на 0,2% порівняно з попередніми трьома місяцями, свідчать попередні дані Національного статистичного управління (ONS). Це перше падіння показника за останні півтора роки. Воно зумовлене підвищенням вартості енергоносіїв та зростанням процентних ставок.

Тим часом аналітики в середньому очікували на суттєвіше скорочення – на 0,5%, повідомляє Trading Economics.

Фунт дорожчає на 0,5% і торгується на рівні $1,1772 порівняно з $1,1715 на закриття попередніх торгів.

Курс юаня на материку зріс на 1,05%, до 7,1116 юаня за $1, оновивши максимум за чотири тижні на повідомленнях про те, що Китай пом’якшує антиковідні заходи для приїжджих.

Австралійський долар дорожчає на 0,7% і перебуває на рекордній за сім тижнів позначці $0,6663, незважаючи на заяви заступника голови ЦБ Австралії Мішель Буллок про те, що відсоткова ставка в країні, ймовірно, продовжить зростання.

administrator

Related Articles