Україна потребує постачання електрообладнання з пострадянських країн – заступника міністра енергетики

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Заступник міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Фарід Сафаров звернувся до представників міжнародних організацій із проханням сприяти постачанню до України електрообладнання з пострадянських країн, зокрема з Азербайджану та Казахстану.

З таким проханням Сафаров виступив на семінарі з представниками організацій системи ООН із координації та логістики надання допомоги енергетичному сектору України, повідомляється на сайті Міністерства енергетики.

"Він звернувся до представників міжнародних організацій, які брали участь у семінарі, з проханням сприяти налагодженню постачання обладнання, сумісного з українською енергосистемою, з пострадянських країн, зокрема Азербайджану та Казахстану", – поінформували у відомстві.

Як пояснив Сафаров, українське енергетичне обладнання часто відрізняється від європейського технічними характеристиками, що створює труднощі з ідентифікації та постачання необхідного обладнання міжнародними партнерами.

"У нас є список із 15 тис. позицій від енергетичних компаній щодо їхніх потреб. А також після 10 жовтня сформувався ще один пріоритетний список невідкладних потреб, необхідних нашим енергетикам для усунення завданих ворогом пошкоджень електроенергетичної системи", – заявив заступник міністра, слова якого процитовано на сайті.

Як зазначили у міністерстві, Україна від початку повномасштабної війни отримала 145 вантажів гуманітарної допомоги з країн ЄС та Великобританії. Донорами гуманітарної допомоги є, зокрема, енергетичні підприємства та уряди Австрії, Великої Британії, Польщі, Швеції, Німеччини, Італії, Франції, Латвії, Бельгії, Данії, Іспанії, Фінляндії, Литви, Естонії, Ірландії, Норвегії, Північної Македонії, Швейцарії, Угорщини.

administrator

Related Articles