Долар зміцнюється, ринок очікує підсумків проміжних виборів у США та даних про інфляцію

Нью Йорк. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США зміцнюється до євро, єни та фунта стерлінгів на торгах у середу.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), додає 0,29%, ширший WSJ Dollar – 0,26%.

Пара євро/долар на 14:40 КВ торгується на рівні $1,0044 порівняно з $1,0075 на закриття ринку у вівторок. Курс фунта опустився до $1,1446 із $1,1546 напередодні.

Курс американської валюти до єни становить 145,81 єни проти 145,69 єни за підсумками попередньої сесії.

Увага трейдерів спрямована на проміжні вибори до Конгресу в США.

Згідно з попередніми даними, які наводить Market Watch, республіканці вже отримали 199 місць у Палаті представників із необхідних 218 місць за 172 місць у демократів.

На виборах до Сенату обидві партії наразі отримують по 48 місць. Для контролю над Сенатом республіканцям необхідно здобути 51 місце з урахуванням того, що у спірних ситуаціях право голосу має віцепрезидент Камала Харріс, яка є представником Демократичної партії.

"Є відчуття, що республіканці отримають контроль над обома палатами Конгресу", – зазначає аналітик Silicon Valley Bank Іван Асенсіо, слова якого наводить Dow Jones.

"У зв’язку з цим можна виділити два фактори: по-перше, підтримка республіканцями енергетичного сектора може "охолодити" нафтовий ринок та послабити інфляцію, що є позитивним для фондового ринку і говорить на користь зниження курсу долара", – каже експерт.

По-друге, за його словами, розкол у владі обмежуватиме державні витрати, що також стримуватиме інфляцію.

У центрі уваги трейдерів цього тижня – дані про динаміку споживчих цін у США за жовтень, які опублікує міністерство праці країни у четвер. Експерти, яких опитали FactSet, у середньому прогнозують уповільнення зростання споживчих цін у Штатах до 8% у річному вираженні порівняно з 8,2% у вересні.

Жовтневі дані про інфляцію у США, ймовірно, будуть ключовим фактором, що визначить, якими темпами Федеральна резервна система (ФРС) підніме базову ставку на грудневому засіданні.

Курс долара щодо юаня піднявся під час торгів до 7,2529 юаня порівняно з 7,2493 юаня на закриття попередньої сесії.

administrator

Related Articles