"ГарПок" ефективно використовує кошти на обслуговування судових процесів – голова компанії

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Витрати держпідприємства "Гарантований покупець" на судовий збір та обслуговування судових процесів є економічно доцільними та ефективними, повідомив в.о. директора "ГарПок" Андрій Пилипенко на засіданні Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП), у понеділок.

Засідання було присвячене перегляду регулятором видаткової частини кошторису ДП на 2022 рік, включно зі статтею "Судовий збір та обслуговування судових процесів".

"За всі роки діяльності "Гарантованого покупця" нам було надано судовий збір на суму 70 млн грн. Водночас під час розгляду судових справ суму позовних вимог лише з боку виробників електроенергії за "зеленим" тарифом було зменшено на 562 млн грн", – зазначив Пилипенко.

Також, за його словами, підприємству вдалося знизити суму позовних вимог з боку інших учасників ринку внаслідок оскаржень у судах другої та третьої інстанцій на суму понад 2 млрд грн.

"Якщо порівняти ці цифри, скільки нам виділяється у кошторисі на забезпечення судового процесу, і скільки ми за фактом економимо або виграємо, то ви можете побачити, що економічний сенс є", – наголосив глава "ГарПоку".

Як він уточнив, стаття "Судовий збір та обслуговування судових процесів" у кошторисі підприємства передбачає також ще такі витрати як виконавче провадження.

"Тобто якщо хтось виграє у нас суд і звертається до виконавчої служби, ми зазнаємо витрат у вигляді виконавчого збору", – поінформував Пилипенко.

Він доповнив, що "ГарПок" не витрачає коштів на продовження процесу оскарження за позовами, які є безперспективними.

"У тих випадках, коли ми сумніваємося в доцільності оскарження, ми не витрачаємо ці кошти і у нас за три роки зібралося близько 130 справ, за якими ми розуміли, що подальше оскарження беззмістовне і в таких випадках ми ухвалювали рішення не продовжувати процедуру оскарження". За результатами таких "непродовжень" ми заощадили судовий збір на 37 млн грн, – пояснив в.о. директора.

НКРЕКП на засіданні у понеділок ухвалила рішення збільшити витрати ДП "Гарантований покупець" за статтею "Судовий збір та обслуговування судових процесів" на 2022 рік на 4 888,6 тис. грн, або на 12,5% – до 39 130,6 тис. грн.

Водночас загальну видаткову частину кошторису "ГарПок" на 2022 рік регулятор збільшив на 8821,1 тис. грн або на 3% – до 287 068 тис. грн.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/Postanova_obgruntuvannya/2022/jovten/28.10.2022/pu_28-10-22.pdf

administrator

Related Articles