Гуманітарний комітет підтримав ухвалення законопроєкту про підвищення пенсій борцям за незалежність України у XX столітті, позбавленим волі в СРСР

Київ. 28. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав до прийняття за основу та в цілому законопроєкту №8032 про підвищення пенсій борцям за незалежність України у XX столітті, які за часів колишнього Радянського Союзу зазнавали репресій та були позбавлені волі.

"Пропонується включити їх до категорії осіб, яким встановлюється пенсія за особливі заслуги перед Україною, а також передбачити надбавку до розміру пенсії для зазначених осіб у розмірі 200% прожиткового мінімуму (близько 5 тис. грн)", – повідомила заступник голови комітету Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу") на своїй сторінці у фейсбуці.

Вона наголосила, що метою законопроєкту є відновлення соціальної справедливості для бійців за незалежність України – політв’язнів, дисидентів, учасників руху опору, яких за їхню діяльність репресивні органи комуністичного режиму позбавляли волі або примусово відправляли до психіатричних установ.

Джерело: https://facebook.com/story.php?story_fbid=10162105180492598&id=603402597

administrator

Related Articles