Кабмін змінив порядок консервації земель та розробки проєктів землеустрою

Київ. 1 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку консервації земель, які використовують із порушенням законодавства про охорону земель від ерозії та зсувів, а також уточнив правила розроблення проєктів землеустрою.

Як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідну постанову ухвалено на засіданні у вівторок.

За його даними, відтепер консервації підлягають земельні ділянки, які використовують із порушенням вимог охорони земель від ерозії та зсувів, деградовані та малопродуктивні землі, а також ріллі, що потребують консервації хоча б за однією зі своїх ґрунтових властивостей.

Як повідомлялося, Кабмін у січні 2022 року затвердив порядок консервації деградованих, малопродуктивних та забруднених земель шляхом припинення або обмеження їх використання на визначений термін для подальшої висадки на таких ділянках лісових масивів, створення лук або їх ренатуралізації.

За даними Мінагрополітики, дві третіх території України розташовані в зоні ризикованого землеробства, а 6 млн га земель сільгосппризначення (особливо на півдні країни) потребують консервації.

administrator

Related Articles