"Каметсталь" відновив постачання граншлаку закордонним споживачам

Київ. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Завод "Каметcталь" гірничо-металургійної групи "Метінвест", створений на потужностях Дніпровського металургійного комбінату (ДМК, Кам’янське Дніпропетровської обл.), відновив постачання граншлаку закордонним споживачам.

Згідно з інформацією компанії, у жовтні "Каметсталь" відвантажила 19 тис. тонн доменного гранульованого шлаку міжнародним споживачам.

При цьому наголошується, що металургійна продукція є економічною опорою України. Проте, навіть вторинний продукт виробництва може принести додатковий прибуток підприємству. Наразі понад 285 вагонів доменного шлаку вже дісталися пункту призначення у Польщі.

Раніше гранульований шлак також відправляли за кордон, але через воєнні дії постачання довелося призупинити. Восени ситуація з логістикою покращала і тепер підприємство має намір налагодити стабільний процес його продажу країнам Європи.

Пресслужба пояснює, що граншлак отримують у результаті швидкого охолодження вогнерідних доменних шлаків у наповненому водою гранбасейні. Далі вторинний продукт везуть до складу. Звідти за допомогою спецтехніки він вирушає підкранову естакаду, де й вантажиться у напіввагони для подальшого транспортування.

Гранульований шлак застосовується, зокрема, як заповнювач для цементних та асфальтових бетонів, безклінкерних в’язких, шлаколужних бетонів, мінеральної вати у гідротехнічному, сільськогосподарському, дорожньому будівництві, при спорудженні промислових, громадських та житлових будівель тощо.

"Каметсталь" створена на базі ПрАТ "Дніпровський коксохімічний завод" (ДКХЗ) та ЦВК ПАТ "Дніпровський металургійний комбінат" (ДМК).

Відповідно до звіту материнської компанії групи "Метінвест" за 2020 рік, Metinvest B.V. (Нідерланди) належало 100% акцій ДКГЗ.

Основними акціонерами "Метінвесту" є група "СКМ" (71,24%) та "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно управляють компанією.

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".

Джерело: https://metinvest.media/ru/page/kametstal-vdnoviv-postachannya-granshlaku-mznarodnim-spozhivacham

administrator

Related Articles